Novērojums sabiedriskajā transportā: kāpēc tāda bezatbildība?

Ilustratīvs attēls

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Kāds sociālā tīkla “Facebook” lietotājs savā profilā ievietojis video, kurā redzams kā trolejbusa vadītāja pie stūres aktīvi lieto viedierīci, kas ir aizliegts ar likumu.

“Varbūt es pārspīlēju, bet trolejbusā bija aptuveni 30 pasažieri tajā skaitā bērni...bezatbildība,” pie video ierakstījis tā autors. Ar šo video dalījušies teju pieci tūkstoši “Facebook” lietotāju.

Kā portālu “Apollo” informēja SIA “Rīgas satiksme” (RS) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča-Feldmane, sabiedriskā transporta vadītāju, tāpat kā ikviena ceļu satiksmes dalībnieka, pienākums ir ievērot ceļu satiksmes noteikumus, kas aizliedz braukšanas laikā pie stūres lietot mobilo tālruni.

“Tas, ko dara video redzamā vadītāja, nav akceptējams, un šādām situācijām nevajadzētu būt. Neskatoties uz to, ka šāda situācija nav pieļaujama, bet tomēr tiek novērota, aicinām šādu informāciju iesūtīt mums,” informēja RS pārstāve.

Viņa aicināja šādos gadījumos gan norādīt precīzākus datus, vismaz datumu, laiku un maršruta numuru, pretējā gadījumā esot gandrīz neiespējami vadītāju identificēt.

RS strādājot vairāk nekā 2000 vadītāju un maksimuma stundās uz līnijas esot aptuveni 600 transporta līdzekļi.

“Kas attiecas uz konkrēto gadījumu, veicot lielu izmeklēšanas un analīzes darbu, iespējamā vadītāja visdrīzāk ir identificēta, bet tas, vai tā tiešām ir viņa, parādīs transporta līdzeklī esošo videokameru ieraksti. Protams, ar vadītājiem arī tiek strādāts un nemitīgi runāts par ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu,” pauda RS pārstāve.

Kā iepriekš informēts, 5. jūlijā stājās spēkā grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas par viedierīces, piezīmjdatora vai planšetdatora lietošanu transportlīdzekļa kustības laikā autovadītājam paredz sodu no 25 līdz 100 eiro.

Tāpat no 5.jūlija par nepiesprādzēšanos ar drošības jostu vai aizsprādzētas aizsargķiveres nelietošanu, kā arī tāda pasažiera vešanu, kurš nav piesprādzējies vai kuram galvā nav aizsprādzētas aizsargķiveres, var izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 30 līdz 70 eiro. Līdz šim par šādu pārkāpumu izteica brīdinājumu vai uzlika naudas sodu 30 eiro apmērā.

Esi pamanījis kaut ko neparastu? Varbūt pavisam ikdienišķu, bet kam būtu jāpievērš uzmanība?

Aicinām iedzīvotājus iesūtīt savus stāstus, situācijas un notikumus dzīves sadaļā «Tava balss» par dažādām piedzīvotām vai novērotām nejēdzībām, neizdarībām un izdarībām. Kopīgi aktualizēsim sabiedrībai svarīgus un arī ikdienišķus tematus, kas skar mūs visus!

Redakcija izskatīs visus iesūtītos materiālus un nepieciešamības gadījumā sazināsies ar raksta autoru vai iesaistīsies situācijas risināšanā. Ziņu iesūtītāji aicināti īsi un konkrēti aprakstīt situāciju, kā arī pievienot fotogrāfijas vai videomateriālus.

Sūti savu stāstu uz tavabalss@co.tvnet.lv

Uz augšu