/nginx/o/2018/07/27/11043103t1h3fb8.jpg)
Magnijs ir būtiska minerālviela, kas organismā veic daudzas svarīgas funkcijas, un tā trūkums var izraisīt dažādu slimību veidošanos – osteoporozi, 2. tipa diabētu un kardiovaskulārās slimības. Ja tev ir kādi no šiem simptomiem, varbūt, ka ir vērts veikt pārbaudi un padomāt par uztura bagātinātāja iegādi.
1. Muskuļu krampji un raustīšanās.
Ne velti magnijs ir daudzu miega preparātu un grūtnieču vitamīnu sastāvā, jo tas palīdz atslābināt muskuļus. Kad organismā trūkst magnija, muskuļi raujas krampjos, raustās un «piemetas» sejas tiks. Smagākos gadījumos raustīšanās un krampji var novest pie hroniska bezmiega.
2. Patoloģiskas sirds kontrakcijas.
Zems magnija līmenis negatīvi ietekmē arīdzan mūsu sirds muskuļus, jo tas ir atbildīgs par ritmisku sirds muskuļu saraušanos. Kad tas trūkst, mēs ciešam no aritmijas, kas savukārt palielina sirdslēkmju un insulta risku.
3. Depresija un slikts garastāvoklis.
Gadsimtu atpakaļ ārsti magnija preparātus izrakstīja pacientiem, kuri cieta no depresijas. Mūsdienās saikne starp magnija deficītu un sliktu garīgo pašsajūtu ir nedaudz piemirsta, taču nereti, iekļaujot uzturā šo minerālvielu, ir iespējams izvairīties no antidepresantu lietošanas.
4. «Zvanīšana» ausīs.
Tinīts jeb «zvanīšana» ausīs ir nepatīkams stāvoklis, kad ausīs nemitīgi ir dzirdamas pīkstošas skaņas un trokšņi. Lai arī tinītu mēdz izraisīt infekcija, tas var rasties nepilnīgas glutamāta izstrādes rezultātā. Tas ir svarīgs neirotransmiters, kuru regulē magnijs.
5. Nierakmeņi.
Pastāv uzskats, ka nierakmeņi rodas no pārmērīgas kalcija lietošanas, taču jaunākie pētījumi liecina, ka magnija trūkums spēlē tikpat nozīmīgu lomu nierakmeņu veidošanās procesā. Tāpēc, ja ciet no nierakmeņiem, bet tavs ārsts nevar pateikt, kāpēc, varbūt vaina ir zemajā magnija līmenī.
Avots: www.dailyhealthpost.com