Saimons Kauels veidos filmu par «The Beatles» menedžeri

FOTO: Reuters/Scanpix

Britu mūzikas producents Saimons Kauels veidos biogrāfisku filmu par leģendārās grupas «The Beatles» menedžeri Braienu Epšteinu.

Kinolente «The Fifth Beatle» («Piektais bītls») būs balstīta uz amerikāņu rakstnieka Viveka Tivarija 2013.gada komiksu ar tādu pašu nosaukumu. Tajā stāstīts, kā Epšteins pamanīja «The Beatles» uzstāšanos Liverpūles naktsklubā «Cavern Club» 1961.gadā un palīdzēja grupai sasniegt pasaules slavu.

Producenti jau ieguvuši tiesības filmā izmantot «The Beatles» mūziku, raksta kino industrijas žurnāls «Variety». Drīzumā tiks izvēlēts režisors.

«Filmas «The Fifth Beatle» bija parādīt līdz šim neizstāstīto stāstu par par Braienu Epšteinu - izcilo un iedvesmojošo sapņotāju, kurš «stāvēja aiz bītliem»,» sacīja Tivarijs, kurš sagatavojis filmas scenāriju.

«Mani vienmēr fascinējis Braiens Epšteins un viņa stāsts,» norādīja Kauels. «Viņam bija milzīga loma «The Beatles» fantastiskajos panākumos. Es viņu uzskatu par vistalantīgāko menedžeri mūzikas vēsturē.»

«Es ļoti cienu «The Beatles» un viņu mūziku, tāpēc nevarēju atteikties no iespējas piedalīties šajā projektā,» piebilda Kauels.

Epšteins nomira 1967.gadā savā dzīvoklī Londonā no narkotiku pārdozēšanas. Viņš bija 32 gadus vecs.

«Ja kāds bija «piektais bītls», tad tas bija Braiens,» par Epšteinu savulaik sacīja grupas dalībnieks Pols Makartnijs.

Uz augšu