Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Kā <i>neiepirkties</i>, pērkot apavus internetā

FOTO: PantherMedia/Scanpix

Kad klāt ir vasara un atvaļinājumu sezona, arvien vairāk gribas būt pie dabas, svaigā gaisā, nevis pavadīt laiku lielveikalā, taču skaisti, sezonai atbilstoši un tērpam piestāvoši apavi ir ne tikai sieviešu kaprīze, bet gluži nepieciešama lieta ikvienam. Te nu talkā nāk interneta veikali, kuros piedāvājumu var pētīt nesteidzīgi, bet pirkumus veikt jebkurā diennakts laikā. Kas jāzina un jāņem vērā, pērkot apavus internetā? Ar noderīgiem padomiem nāk talkā interneta veikala «Euroskor» vadītāja Inga Burņevska.

Apavu izvēlē vislielākā loma ir pareizam to izmēram. Visvieglāk, protams, internetā iegādāties sev zināmu un pārbaudītu zīmolu apavus, jo viena ražotāja dažādām kurpēm izmērs saskanēs. Taču nevajag baidīties izmēģināt arī ko jaunu – interneta veikalos vienmēr ir apavu izmēru tabulas, pēc kurām var salīdzināt un noteikt, kurš izmērs no konkrētā zīmola būs jūsējais.

«Ja, iepazīstoties ar apavu izmēru tabulām, Jūsu izmērs ir starp diviem, bet nav pieejami pusizmēri, es ieteiktu izvēlēties lielāko. Piemēram, ja nevarat izšķirties starp 39. un 40.izmēru, drošāk vienmēr būs ņemt četrdesmito,» uzsver Inga Burņevska. «Taču, ja tomēr būsiet kļūdījušies ar pareizā izmēra izvēli, nekāda lielā bēda nebūs notikusi – kurpes droši varat sūtīt atpakaļ izvēlētajam interneta veikalam.»

Domājot par pareizā apavu izmēra, izvēli, der atcerēties ar par gadalaiku jeb āra temperatūra ietekmi uz mūsu kājām – vēsākā laikā tās samazinās, bet karstās vasaras dienās kļūst lielākas. Turklāt, ja vasarā, izmantojot izdevīgos sezonas atlaižu piedāvājumus, pērkat zābakus ziemai, noteikti jāatceras, ka tie jāpērk par pus vai pat veselu izmēru lielāki nekā vasaras kurpītes, ieplānojot vietu biezākām zeķēm un rēķinoties ar to, ka aukstajā laikā apaviem jābūt diezgan brīviem, lai nesaltu kājas.

Pērkot apavus bērniem, vienmēr labāk pasūtīt to izmērus ar nelielu rezervi, lai kājiņa justos brīvi un kurpes nespiestu ne sānos, ne garumā. Tāpat bērnu apavus īpaši svarīgi ir izvēlēties no dabīgiem un elpojošiem materiāliem – ādas vai auduma, tāpēc rūpīgi jāizpēta, no kā apavi ražoti.

Interneta veikalu priekšrocība ir to neierobežotais darba laiks, iespēja iepirkties, sēžot dārzā zem ābeles, un iespēja detalizēti izpētīt kāroto preci. Apavu attēlus var pietuvināt, aplūkot no visām pusēm, uzzināt visu par izmantotajiem materiāliem un nesteidzīgi pieņemt lēmumu. Jā, kurpes nevar aptaustīt, bet, ja tiešām izvēlētie apavi neatbilst Jūsu cerētajam – vienmēr varat tās atgriezt veikalā.

Reizēm cilvēkiem maldīgi šķiet, ka, iegādāties apavus fiziskā veikalā ir drošāk, taču arī uz interneta veikalos pirktajiem apaviem attiecas tieši tie paši noteikumi – tiem ir divu gadu garantija un tos var atdot veiklā, ja gadījies kāds ražotāja brāķis.

Interneta veikali ir lielisks palīgs cilvēkiem, kuri dzīvo ārpus Rīgas vai citām lielākajām pilsētām, kurās veikalu netrūkst: vienu kurpju dēļ nav nekur jādodas – tās divu darba dienu laikā ar kurjera palīdzību ieradīsies pašas.

Iegādājoties apavus, noteikti nedrīkst aizmirst par to atbilstošu kopšanu, tāpēc vajadzētu iegādāties arī izvēlēto kurpju materiālam piemērotus kopšanas līdzekļus. Tie ne tikai vizuāli saglabās kurpes ilgāk skaistas, bet krietni uzlabos arī to funkcionālās īpašības, neļaujot apaviem izmirkt, uzsūkt netīrumus, tos dezinficēs un ļaus kājām justies daudz labāk.

Apavu kopšanas līdzekļi nāk talkā arī, pielāgojot apavu izmēru tieši tavas kājas īpatnībām. Piemēram, ja kurpes ļoti patīk, bet nedaudz spiež, tad ar īpašu stiepšanas līdzekli konkrētā vietā apavus var padarīt brīvākus atbilstoši tavas kājas īpatnībām. Arī mīļākās kurpes, kuras pamanījušās no biežas valkāšanas pastiepties lielākas, nav ar skumjām jānoliek skapī – pamēģini tajās ielikt iekšzolīti vai kapīti, kas mazliet samazinās apava izmēru.

Redaktors iesaka