Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Norvēģu masu slepkava cietumā saņēmis draudus

FOTO: Reuters/Scanpix

Norvēģu masu slepkava Anderss Bērings-Breivīks cietumā saņēmis draudus no kāda cita ieslodzītā, vēsta tīmekļa medijs «The Local».

Kādam ieslodzītajam izdevies iekļūt cietuma daļā, kur tiek turēt Breivīks. Viņš dauzījis pa Breivīka kameras durvīm un izkliedzis nāves draudus.

«Ja starp mums nebūtu durvis, es tevi nogalinātu,» kliedzis ieslodzītais.

To, ka šāds incidents noticis, laikrakstam «Aftenposten» apstiprināja arī cietuma pārstāvji, atklājot, ka draudi Breivīkam izteikti aprīlī.

«Bija incidents. Ieslodzītais pienāca pie «sarkanajām durvīm», kas ir drošības durvis. Nebija pilnīgi nekādu bēgšanas vai fiziska kontakta draudu,» norādīja cietuma pārstāvji.

Kā vēsta aģentūra LETA, Bērings-Breivīks izcieš 21 gada cietumsodu par 77 cilvēku noslepkavošanu.

2011.gada 22.jūlijā Bērings-Breivīks sarīkoja sprādzienu Norvēģijas valdības ēku kvartālā Oslo centrā, nogalinot astoņus cilvēkus, bet tad devās uz Ūteijas salu, kur Darba partijas jauniešu organizācijas vasaras nometnē nošāva 69 cilvēkus - pārsvarā pusaudžus, no kuriem jaunākā nule kā bija nosvinējusi 14.dzimšanas dienu.

2012.gada 24.augustā Oslo tiesa atzina Bēringu-Breivīku par vainīgu 77 cilvēku slepkavībā, piespriežot viņam maksimāli iespējamo 21 gadu cietumā ar iespēju soda termiņu pagarināt, ja pēc tā izciešanas viņš tiks atzīts par joprojām bīstamu sabiedrībai.

Tiesas pieci tiesneši vienbalsīgi Bēringu-Breivīku atzina par pieskaitāmu, uz ko bija uzstājis arī viņš pats, lai gan prokuratūra lūdza atzīt viņu par psihiski slimu un nozīmēt piespiedu ārstēšanu slēgta tipa iestādē.

Aktuālākās ziņas