Šodienas redaktors:
Pauls Jānis Siksnis
Iesūti ziņu!

Ķermeņa valodas ABC jeb Izplatītāko žestu nozīme (8)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: Gratisography.com

Ķermeņa valoda vai neverbālā komunikācija nav «formāla» valoda, taču var sniegt mums daudz papildu informācijas par attiecīgo situāciju un sarunas partneri. «Psychology Today» uzskaitījis 5 izplatītākos veidus, kādā mēs komunicējam ar savu ķermeni.

1. Uzacu pacelšana

Uzacu pacelšana bieži vien notiek bez mūsu ziņas, kad redzam kādu, ko pazīstam. Taču apziņas līmenī mēs to varam izmantot kā ātru un neuzkrītošu sasveicināšanās veidu. Turklāt šis paņēmiens ir universāls teju visā pasaulē.

2. Zīlīšu paplašināšanās

Pētījumos atklājies, ka pievilcīgu sieviešu fotoattēli tika novērtēti kā vēl pievilcīgāki, ja viņu zīlītes bija lielākas. Šī fenomena izcelsme meklējama jau Senajā Ēģiptē, kad sievietes acīs iezieda indīgo beladonnu (velnogu), lai viņu acu zīlītes kļūtu lielākas.

3. Rokas «bļodiņā»

Tas ir žests, kad mūsu rokas simetriski un sinhroni tiek paceltas uz augšu un izvirzītas uz priekšu, veidojot «bļodiņu». Šo žestu izmanto, lai demonstrētu izpratni, it kā sakot «man viss ir skaidrs, lūk, šeit!» Tas ir ļoti pozitīvs žests, kas runātājam liek izskatīties viedam.

4. Viltotais smaids

Kādā pētījumā tika noteiktas atšķirības starp īstu smaidu (tāds, kas pauž patiesas laimes un prieka sajūtas) un neīstu smaidu. «Atslēga» slēpjas acīs, proti, tad, kad mēs smaidām no sirds, mēs samiedzam acis, tādējādi veidojot «vārnu kājiņas». Ja tā nenotiek, tad šis smaids ir tikai, lai apliecinātu savu pieklājību vai toleranci.

5. «OK» žests

Šis žests izpaužas kā aizvērta dūre ar īkšķi uz augšu un ir ļoti efektīvs veids publiskajā runā, lai papildus uzsvērtu sakāmā pozitīvo nozīmi. To savās runās ļoti bieži izmantoja bijušais ASV prezidents Bils Klintons.

Komentāri (8)
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu