Jauna informācija par Koknesē izmantotās meitenītes veselības stāvokli

FOTO: Tigresblanco, CC BY-NC-ND 2.0

Desmit mēnešus vecajai meitenītei, pret kuru pieaudzis vīrietis - mazuļa mātes draugs - pastrādāja netiklas darbības, fiziskas sekas nākotnē no gūtajām traumām nav gaidāmas, aģentūrai LETA pastāstīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Dace Preisa.

Viņa stāstīja, ka gūtās traumas bērnam dzīs aptuveni nedēļu un paliekošas sekas neatstās. Tomēr meitenītei vēl atklāta arī hroniska saslimšana, kuras ārstēšana varētu prasīt ilgāku laiku. Ārsti šobrīd vēl nevar pateikt, cik ilgu laiku tas varētu prasīt, stāstīja Preisa.

Jau ziņots, ka Kokneses novada bāriņtiesa iesniegusi Valsts policijā lūgumu sākt kriminālprocesu un izvērtēt mātes atbildību saistībā ar paziņas veikto seksuālu vardarbību pret desmit mēnešus vecu meitenīti.

Kā ziņots, nedēļas nogalē aizdomās par netiklu darbību veikšanu ar desmit mēnešus vecu meitenīti Kokneses novadā aizturēts 1961.gadā dzimis vīrietis - cietušā mazuļa mātes draugs.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Diāna Purviņa, policijā tika saņemta informācija par to, ka 22.augustā ar desmit mēnešus vecu meitenīti veiktas netiklas darbības - nodarīti miesas bojājumi.

Policija aizturēja 1961.gadā dzimušu vīrieti, kuram patlaban piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.

Purviņa norādīja, ka pašlaik notiek izmeklēšana. Sākotnēji tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 159.panta trešās daļas, proti, par izvarošanu, bet tagad tas pārkvalificēts uz Krimināllikuma 160.panta sesto daļu. Šis pants paredz, ka par seksuālu vardarbību un tādām darbībām, kas izraisīja smagas sekas vai ja persona nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu, var sodīt ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) pārstāve Dace Preisa, meitenītei veiktas vairākas operācijas un patlaban viņas veselības stāvoklis ir apmierinošs. Bērnam uzliktas šuves. Preisa gan neko vairāk komentēt nevarēja, ņemot vērā, ka tā ir sensitīva informācija.

Savukārt BKUS bērnu ginekoloģe Ilona Auziņa TV3 raidījumam «Bez tabu» atstāstīja cietušā bērna mātes teikto saistībā ar notikušo. Meitenītes māte esot uz neilgu brīdi izgājusi no mājas, atstājot bērnu sava drauga uzraudzībā. Kad sieviete atgriezusies, viņa ieraudzījusi meitiņu kailu un asiņojošu, ar traumētiem dzimumorgāniem, tādēļ izsaukusi policiju.

Aptaujājot Kokneses iedzīvotājus, raidījums noskaidrojis, ka traģēdijas dienā gan cietušā bērna māte, gan viņas draugs, visticamāk, lietojis alkoholu. Sieviete savulaik no šī drauga izšķīrusies, jo viņš to sitis, tomēr vēlāk abi atkal sagājuši kopā.

Kokneses novada bāriņtiesas priekšsēdētāja iepriekš skaidroja, ka lūgs policiju informēt bāriņtiesu par šo lietu, taču aptuvenu informāciju par notikušo bāriņtiesa jau uzzinājusi un plāno iesaistīties apstākļu noskaidrošanā. Bērna atrašanās slimnīcā šajā gadījumā ir garantija, ka bērns atrodas drošā vidē, norādīja Silvija Vēze.

Uz augšu