Izdots kompaktdisks «Rainis un Aspazija Raimonda Paula dziesmās» (5)

LETA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Publicitātes foto

Klajā nākusi dziesmu izlase «Rainis un Aspazija Raimonda Paula dziesmās», informēja ierakstu kompānijā «Mikrofona ieraksti».

Kompaktdiskā apkopotas komponista Raimonda Paula dziesmas, kuru pamatā ir Raiņa un Aspazijas dzeja. Albumā iekļauti dziesmu cikli, kurus izpilda Emīla Dārziņa mūzikas skolas zēnu koris un solists Jānis Sproģis. Savukārt dziesmu ciklu «Baltās dziesmas» izpilda bērnu ansamblis «Dzeguzīte», un daudzas no šīm dziesmām jau ir kļuvušas par latviešu populārās mūzikas klasiku. Šīs dziesmas dzied kori, bērnu ansambļi, solisti un tās izdejo pazīstami deju kolektīvi.

Albumā dzirdamas tādu pazīstamu dziesmu pirmie ieraksti kā «Circenīša Ziemassvētki», «Putniņš uz zara», «Zeltītas vasaras» un bezgala liriskais un iedvesmojošais «Aicinājums» Emīla Dārziņa Mūzikas skolas zēnu kora un solista Sproģa izpildījumā.

Neparasts atradums ir Latvijas Radio fonotēkā saglabātie dziedātājas Aijas Kukules ieraksti, kuros skan trīs Paula dziesmas ar Raiņa dzeju. Vēl lielāks atradums ir dziesma «Labā ziema», kuru izpilda vēl pavisam jauniņās māsas Skrides.

Ar pilnu dziesmu sarakstu varat iepazīties «Mikrofona ierakstu» mājaslapā.

«Mikrofona ieraksti» dzejnieku sērijā jau iepriekš izdoti albumi, kurās apkopotas dziesmas ar izcilo latviešu dzejnieku Imanta Ziedoņa un Jāņa Petera dzeju. Tuvākajā nākotnē plānoti vēl divi jauni izdevumi.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām