Rīt Rīgas Latviešu biedrības namā notiks koncerts «Rainis un Bruno Skulte Latvijai» (2)

Apollo.lv
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Foto:Publicitātes foto

Šajā svētdienā, 11. oktobrī plkst. 17.00 Rīgas Latviešubiedrības Lielajā zālē (Rīgā, Merķeļa ielā 13) notiks koncerts «Rainis un Bruno Skulte Latvijai», kurā skanēs Raiņa iedvesmotā Bruno Skultes simfoniskā poēma, sērdieņu dziesma - mistērija «Daugava», kantāte «Dziesmu vairogs» (Jānis Veselis, Andrejs Eglītis), kā arī virkne sieviešu, vīru un jauktā kora dziesmu.

Koncertā piedalīsies Kristīne Gailīte, Andžella Goba, Mihails Čuļpajevs, Rihards Millers, kamerkoris «Fortius» un Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas sieviešu koris «Balta» (mākslinieciskā vadītāja Māra Marnauza), Rīgas kamerkoris «Ave Sol» (mākslinieciskais vadītājs Andris Veismanis), Vidzemes kamerorķestris (mākslinieciskais vadītājs Andris Veismanis), Nacionālo Bruņoto spēku štāba orķestris (mākslinieciskais vadītājs Dainis Vuškāns) un Gruzijas Bruņoto spēku centrālā orķestra klarnešu kvartets. Diriģenti - Māra Marnauza, Andris Veismanis un Andrejs Jansons.

«Bruno Skulte (1905-1976) bija viens no ievērojamākajiem latviešu komponistiem, kuru bēgļu gaitas aizveda svešumā. Viņa skaņdarbu sarakstā ir krietns skaits jauktā, vīru, sieviešu, bērnu kora dziesmu, kantātes, opera, baleti, instrumentālā un vokālā kamermūzika, simfoniskie sacerējumi, skaņdarbi balsij ar orķestra vai ērģeļu pavadījumu, miniatūras koklēm, ērģelēm, kinomūzika. Bruno Skultes partitūras allaž bijušas atskaņotāju uzmanības lokā. To vidū Raiņa dzejas inspirētā sērdieņu dziesma «Daugava», «Dziesmu vairogs», «Lielā junda», «Lūgsna», rapsodija par latviešu tautas ganu dziesmām «Ganiņš biju» un daudzi citi darbi, to vidū arī opera «Vilkaču mantiniece»,» stāsta Arvīds Bomiks, muzikologs, Rīgas Latviešu biedrības Mūzikas komisijas priekšsēdētājs.

Biļetes cena 5 EUR; skolēniem, studentiem un pensionāriem 3 EUR. Biļetes var iegādāties Rīgas Latviešu biedrības namā.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu