«Carnival Youth» par albumu iegūst «European Border Breakers» balvu

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Pašmāju puišu grupa «Carnival Youth» par sava debijas albuma «No Clouds Allowed» panākumiem ieguvusi «European Border Breakers» (EBBA) balvu, informēja grupas menedžere Guna Zučika.

«Carnival Youth» ir pirmie no desmit EBBA balvas ieguvējiem. Šī balva tiek piešķirta Eiropas jaunajiem mūzikas māksliniekiem popa, roka un dejas mūzikas žanros.

Tuvākajās nedēļās tiks izsludināti pārējie deviņi Eiropas mākslinieki, kuri šogad veiksmīgi sevi pierādījuši un iegūs EBBA balvu, stāstīja Zučika.

«Carnival Youth» debijas albumā «No Clouds Allowed» iekļautās dziesmas atskaņotas Eiropas radio stacijās, kā arī grupa intensīvi koncertējusi ārpus Latvijas kopš 2014.gada pavasara. Ārzemju prese albumu «No Clouds Allowed» nodēvējuši par gudru «indie-folk» ierakstu ar moderniem ritmiem, labiem tekstiem un melanholiskām melodijām, pielīdzinot tādiem māksliniekiem kā «Bombay Bicycle Club» un «Arcade Fire».

«Carnival Youth» par savu debijas albumu šogad jau saņēma Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu «Zelta mikrofons» kategorijā «Labākā debija». Savukārt jau nākamnedēļ «Carnival Youth» dosies uz Lietuvu, kur sāks darbu pie otrā albuma ieraksta.

Grupa «Carnival Youth» izveidojusies 2012.gadā. Grupā spēlē Edgars Kaupers, Roberts Vanags, Aleksis Luriņš un Emīls Kaupers.

EBBA balvas būtība ir cildināt Eiropas uzlecošos mūzikas māksliniekus popa, roka un dejas mūzikas žanros, kuri ar savu starptautisko debijas albumu ir guvuši panākumus ārpus dzimtenes, tos izdodot un aktīvi koncertējot. Šo unikālo balvu finansē Eiropas Savienības programma «Radošā Eiropa».

Starp iepriekšējo gadu EBBA balvas ieguvējiem ir plašs spektrs Eiropas mākslinieku, kā, piemēram, Adele, «Mumford & Sons», «Milky Chance», «Ewert and The Two Dragons» un citi.

Lai pretendētu uz 2016.gada EBBA balvu, māksliniekiem ir jābūt vērā ņemamiem panākumiem Eiropā ar savu pirmo starptautiski izdoto albumu laika posmā no 2014.gada 1.augusta līdz 2015.gada 31.jūlijam.

Uzvarētājus nosaka, analizējot datus, kuri tiek apkopoti no «Nielsen Music Control», Eiropas Raidorganizāciju apvienības, to radiostacijām un Eiropas festivāliem, kas piedalās ETEP jeb Eiropas talantu apmaiņas programmā.

Uzvarētāji, arī «Carnival Youth», balvu saņems un uzstāsies ar muzikālu priekšnesumu īpašā ceremonijā, kuru vadīs BBC televīzijas personība un mūziķis Džūls Holands nākamā gada janvārī Groningenā, Nīderlandē, mūzikas industrijas konferences un festivāla «Eurosonic Noorderslag» laikā.

Viens no desmit uzvarētājiem saņems arī Publikas simpātiju balvu, par kuru iespējams būs balsot EBBA mājaslapā no novembra beigām. Līdz pat 15 balsotājiem, kurus nejaušības kārtā izvēlēsies, būs iespēja kopā ar vienu draugu doties uz EBBA apbalvošanas ceremoniju. Balvā iekļauta arī ceļa un viesnīcas izmaksas.

Uz augšu