Džīns Simonss: Nebūs nākamo «Kiss» vai «The Beatles»

FOTO: Reuters/Scanpix

Amerikāņu smagā roka grupas «Kiss» basģitārists Džīns Simonss jaunā intervijā izteicies, ka mūsdienās vairs nevarot rasties gadu desmitiem slavenas rokgrupas.

66 gadus vecais Simonss intervijā Jaunzēlandes radiostacijai «The Sound» atzina, ka esot popzvaigžņu Teiloras Sviftas un Keitijas Perijas fans. Taču viņš dziedātāju popularitātei neprognozē ilgu mūžu.

«Nebūs nākamo «Kiss» vai «The Beatles», jo nav atbilstošas infrastruktūras. Uzspēlēsim spēli! No 1958. līdz 1988.gadam pagāja 30 gadi. Mums bija Elviss Preslijs, «The Beatles», «The Rolling Stones», Džimijs Hendrikss, visu laiku lielākās grupas. Tad nāca disko ar Madonnu un Donnu Samersu. Pēc tam popmūzika - Maikls Džeksons, «The Jackson 5» un pārējie, kā arī «U2». Smagajā metālā ienāca «Metallica» un «Iron Maiden». Vēl Prinss un visi pārējie,» uzskaita Simonss.

«Bet nosauciet man jaunos «The Beatles» un «The Rolling Stones» pēc 1988.gada! Nosauciet kaut vienu piemēru. Jūs nevarat,» viņš teica. «Rokmūzika ir mirusi. Un vai zināt, kāds tam iemesls? Lejupielādēšana un failu apmaiņa. Ja par lietām nav jāmaksā, tās kļūst nevērtīgas. Būs jārodas jaunam biznesa modelim. Jo mums ir lieliskas grupas, bet tām nav nekādas atbalsta sistēmas.»

Simonss intervijā stāstīja par 10 000 stundu likumu. «Pirms «The Beatles» iegāja studijā un kļuva par «The Beatles», viņi vismaz 10 000 stundu spēlēja klubos. Tie ir vairāki gadi. Ja vienu lietu dara tūkstošiem stundu garumā, to iemācās darīt labi. Mūsdienās tu vari no dungošanas dušā uzreiz tikt šovā «The X Factor». Tad tu esi televīzijā un tiec pie ierakstu līguma. Taču gandrīz neviens no šiem dziedātājiem nekļūst par lielu zvaigzni,» norāda Simonss.

Simonss un Pols Stenlijs dibināja rokgrupu «Kiss» 1973.gadā. Grupa sasniegusi mūzikas industrijas rekordu - tās albumi 30 reizes sasnieguši zelta statusu. Visā pasaulē pārdoti vairāk nekā 140 miljoni «Kiss» albumu eksemplāru, ierindojot to starp visu laiku pieprasītākajām grupām.

Uz augšu