Izmaiņas festivāla «Staro Rīga» norises datumos

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Pirmo reizi «Staro Rīga» sāksies 18.novembrī, nevis šajā datumā noslēgsies, otrdien preses konferencē norādīja tā rīkotāji.

Festivāls sāksies valsts svētku dienā, jo šogad 18.novembris iekrīt trešdienā. Gaismas objekti būs aplūkojumi līdz 21.novembri, ik dienu no plkst.18 līdz plkst.23.

Festivāla devīze būs «Gaismu sauca... Latvijas māju sajūtu meklējot». Festivālu veidos četras programmas - «Latvijas māju sajūtu meklējot», «Baltic Light Chain», «Rīgas karnevāls» un starptautiskā programma ar gaismas objektiem no dažādiem Eiropas festivāliem.

«Parasti man žurnālisti uzdod jautājumu, kas šogad festivālā būs jauns? Parasti man uz mēles ir vārdi, ka nebūs nekā jauna. No vienas puses, gribas, lai sajūta, ko esam piedzīvojuši iepriekšējos septiņus gadus, būtu tāda pati labā, jaukā, atmosfēra, ka varam staigāt pa pilsētu, vērot lielizmēra pilsētvides izstādi, kurā ar tehnoloģiju palīdzību mākslinieki rada gaismas objektus. Un tas būs arī šogad,» otrdien preses konferencē teica viena no rīkotājām un koncepcijas autore Diāna Čivle.

Lielākais izgaismotais objekts festivālā būs Brīvības piemineklis. Rīkotāji vēlas, lai «piemineklis izstāsta savu stāstu» un akcentēt patriotiskuma un valstiskuma sajūtu. Izgaismošanu pavadīs mūzika - Jāņa Lūsēna dziesma «Trīs zvaigznes» ar Māras Zālītes vārdiem. Projekcija pirmo reizi būs redzama pēc Valsts prezidenta uzrunas pie Brīvības pieminekļa 18.novembra vakarā.

Rīkotāju pārstāvis Mārcis Gulbis informēja, ka programmā «Māju sajūto meklējot» būs desmit objekti, kas būs izvietoti uz Brīvības ielas - no krastmalas līdz Stabu ielai. Pirmo reizi tiks izgaismota arī Vecā Sv.Ģertrūdes baznīca.

«Baltic Light Chain» programmas darbi būs izstādīti Vērmanes dārzā, ko veidojuši četru valstu mākslinieki - no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Polijas. Kopumā būs septiņi darbi.

Programma «Rīgas karnevāls» domāta iedzīvotājiem, uzņēmējiem un iestādēm, un šeit tiek sagaidīts rekordliels dalībnieku skaits.

Eiropas gaismas festivālu darbi būs izvietoti Vecrīgā.

«Staro Rīga» Informācijas centrs atradīsies Līvu laukumā. Tur pirmo reizi darbosies arī televīzija, kurā katrs varēs dalīties savos iespaidos. Izveidota festivāla mājas lapa » www.staroriga.lv» un būs pieejama mobilā aplikācija.

Uz augšu