Ar koncertu LNB izskanēs Raiņa un Aspazijas 150.jubilejas gads (2)

LETA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Publicitātes foto

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) 9.decembrī notiks Raiņa un Aspazijas 150.jubilejas gada noslēguma pasākums, kurā pirmo reizi izskanēs jauno komponistu kordziesmu konkursa «Modini kanonu! Jaunās «Lauztās priedes»» otrajā kārtā iekļuvušie skaņdarbi.

Tāpat koncertā skanēs muzikāli poētiskā ceļojuma «Dagdas skiču burtnīcas» saīsinātā versija, informēja pasākuma rīkotāju pārstāve Nora Rieksta.

Noslēguma pasākumu plkst.17 ievadīs diskusija, kurā piedalīsies Raiņa un Aspazijas 150.jubilejas gada programmas veidotāji muzikologs Orests Silabriedis, Memoriālo muzeju apvienības direktore Rita Meinerte, mākslas zinātniece Inga Šteimane un citi. Diskusiju vadīs Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs Arno Jundze. Diskusijai tiešraidē varēs sekot līdzi Latvijas Sabiedriskā medija portālā «www.lsm.lv».

Plkst.19 sāksies jubilejas gada noslēguma koncerta pirmā daļa, kurā izskanēs septiņu jauno komponistu radītās kordziesmas, kas iekļuvušas konkursa «Modini kanonu! Jaunās «Lauztās priedes»» otrajā kārtā.

Pirmatskaņojumu piedzīvos Lauras Gustovskas, Solvitas Ivanovas, Mārtiņa Baumaņa, Kristīnes Baltruševičas, Mārtiņa Kalēja, Toma Kazimirisaņeca un Armanda Aleksandraviča kordziesmas ar Raiņa un Aspazijas dzeju.

Koncertā piedalīsies Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris «Sōla», jauniešu koris «Balsis», kamerkoris «Austrums», «Jasmīnas koris» un jauniešu koris «Kamēr...».

Savukārt pasākuma otrajā daļā izskanēs muzikāli poētiskā ceļojuma «Dagdas skiču burtnīcas» saīsinātā versija. Šī uzveduma pirmatskaņojums notika 10.septembrī Rīgas Svētā Pētera baznīcā, kam sekoja koncertuzvedumi koncertzālēs Rēzeknē, Ventspilī, Cēsīs, Madonā, Jūrmalā un Zasā.

No uzveduma «Dagdas skiču burtnīcas» izvēlētas Santas Bušs, Andra Dzenīša, Maijas Einfeldes, Ievas Paršas, Pētera Plakida un Oresta Silabrieža dziesmas ar Raiņa dzeju no krājuma «Dagdas piecas skiču burtnīcas». Uzvedumā piedalās Ieva Parša, Krišjānis Norvelis, Pēteris Trasuns, Jānis Porietis, Aldis Liepiņš un stāstnieki - Orests Silabriedis, Uģis Brikmanis.

Pasākuma noslēgumā notiks jauno komponistu konkursa «Modini kanonu! Jaunās «Lauztās priedes»» rezultātu paziņošana un laureātu sveikšana. Konkursa dalībniekus sveiks Latvijas Banka un Valmieras teātris.

Pēc šī koncerta Raiņa un Aspazijas 150.jubilejas programma tiks turpināta 12.decembrī, mākslas stacijā Dubulti atklājot vērienīgu Aspazijai veltītu izstādi «Tikums un netikums ir tikai krāsas». Savukārt 2016.gada pavasarī noslēgsies restaurācijas darbi Raiņa muzejā «Tadenava», Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Majoros, kā arī abu dzejnieku mājā Rīgā, Baznīcas ielā 30.

2014.gadā pavasarī pēc Kultūras ministrijas darba grupas Raiņa un Aspazijas jubilejas gada īstenošanai ierosinājuma Nacionālā kultūras padome vienojās 2015.gadu pasludināt par Raiņa un Aspazijas jubilejas gadu, rosinot valsts, pašvaldības un nevalstiskās organizācijas iesaistīties tā norisē ar iniciatīvām, plānojot un īstenojot pasākumus un citas aktivitātes Raiņa un Aspazijas personību un viņu radītā kultūras mantojuma aktualizēšanai. Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubileja tika ietverta UNESCO 2014.-2015.gada svinamo dienu kalendārā.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām