Raiņa mājā Berķenelē interaktīvi varēs iepazīt Raiņa bērnības laika dzīves vidi

LETA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Publicitātes foto

Šodien plkst.15 Daugavpils novadā, Raiņa mājā Berķenelē, tiks atklāta jauna ekspozīcija «Bērnistaba», kas izveidota sadarbībā ar mākslinieci Kristiānu Dimiteri. Iecerēts, ka tā interaktīvi palīdzēs iepazīt Raiņa bērnības laika dzīves vidi un zināšanu apgūšanas procesu, informēja Daugavpils novada tūrisma informācijas centrā.

«Bērnistabas» mērķis ir uzrunāt Raiņa mājas Berķenelē galveno auditoriju - bērnus un jauniešus - ar saistošu, mūsdienu kultūrvidei atbilstošu kultūras produktu. Jaunajā ekspozīcijā ir savienoti gan senatnes, gan mūsdienu elementi: senlaicīgs galds pārtapis par interaktīvu darba virsmu, ar roku tamborētais lampas abažūrs kustas kā diskobumba, brīnumskapī var ieraudzīt antīkus priekšmetus, kā arī citas muzeja apmeklētajiem interesantas un oriģinālas lietas.

Dizaina autore stāsta, ka ekspozīcijas ideja sākās ar griestu noformējumu, kur ir attēlots debesjums, tajā izkaisītas zvaigznes, kas vienlaikus atgādina arī puķes un komētas. «Es iedomājos, ka mazais Jānis varētu apgulties zālītē un, lūkojoties naksnīgajās debesīs, domāt par savu nākotni. Skatīties uz noslēpumaino un vareno debesjumu un sapņot, ko izpētīt un kā dalīties savā atklājumā ar citiem,» saka Dimitere.

«Bērnistabas» ekspozīcijas izveidei Raiņa mājā Berķenelē finansējumu ir piešķīris Valsts kultūrkapitāla fonds mērķprogrammā »«Latvijas Valsts mežu» atbalstītā Latgales kultūras programma 2015». Pasākumu ciklu «Vai atmini mani? Rainis» atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds mērķprogrammā «Raiņa un Aspazijas gads» un Daugavpils novada dome.

Ar daudzveidīgu kultūras un mākslas pasākumu klāstu šogad tika svinēta Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubileja. Daugavpils novada Kultūras pārvalde dzejnieku jubileju atzīmēja ar vairākiem nozīmīgiem pasākumiem. Raiņa mājā Berķenelē notika pasākumu cikls «Vai atmini mani? Rainis» četrās daļās jeb ainās. Pasākumu cikla noslēdzošās, ceturtās daļas nosaukums ir «Vienīgā aina. Atminējums».

Šajā dienā Berķenelē ciemosies Valmieras Drāmas teātris ar izrādi «Bērns vārdā Rainis», savukārt «Vienīgās ainas» mīklu atminēt palīdzēs bērnu un jauniešu teātra studija «Berķeneles kamolītis» kopā ar «Bērnistabas» dizaina autori.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu