Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Straujuma norāda, kāda izvēle būtu jāizdara «Vienotībai»

Laimdota Straujuma

Partijai «Vienotība» ir jāizvēlas jauns cilvēks, kurš vadītu partiju un valdību, intervijā aģentūrai BNS sacīja par demisiju paziņojusī valdības vadītāja, «Vienotības» valdes locekle Laimdota Straujuma.

Viņa pauda, ka ir dabiski, ka valdības vadītājam jābūt no «Vienotības», taču ir novilkta tā dēvēta sarkanā līnija no Nacionālās apvienības (NA) puses attiecībā uz pašreizējās «Vienotības» priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas kandidatūru premjera amatam, bet Zaļo un zemnieku savienība pateikusi, ka bez NA valdībā nestrādās.

»«Vienotībai» ir jāpārkārtojas, jo tāda divvaldība, kāda ir šobrīd, nevar būt. Tagad partija dzīvo un valdība dzīvo, un kad mēs satiekamies, skatāmies viens uz otru un mēģinām saprast, kas noticis otrā pusē. Jāmeklē cits mehānisms, jo tāds mehānisms, kāds līdz šim bijis, agri vai vēlu noved līdz nesaskaņām. Divvaldība nekur nav laba,» sacīja Straujuma.

Straujuma uzsvēra, ka «Vienotība» nedrīkst zaudēt valdības veidošanas iniciatīvu, bet, ja partijas vadītāja nevar gūt koalīcijas atbalstu, ir jāmeklē cits kandidāts no partijas vidus - ir «jāmeklē cilvēks, kuram ir šīs balsis».

«Ja «Vienotība» saņemas izvirzīt jaunu premjera kandidātu, un mēs apņemamies atbalstīt viņu, tad izvirzām un strādājam ar viņu. Mums ir jāstrādā uz viņu un tad pēc trīs gadiem redzēsim, vai mēs esam komanda. Ir jāstrādā bez greizsirdības, bez jebkādām kritikām caur presi. Mums ir jāizvēlas cilvēks, kurš uzņemtos partijas un valdības vadību. Tas būtu pareizi!» tā Straujuma.

Aktuālākās ziņas