S 23.01.2021.

Hermanis ceļ trauksmi: Noklusēti imigrantu masveida seksuālie uzbrukumi

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Režisors Alvis Hermanis sociālajā vietnē «Facebook» paudis sašutumu par situāciju Vācijā un arī Latvijā, kur esot vērojama nevēlēšanās atspoguļot informāciju «par Vecgada vakarā Vācijas pilsētā Ķelnē notikušajiem imigrantu masveida seksuālajiem uzbrukumiem».

Alvis Hermanis

Režisors uzsver, ka tādi vācu mediji kā «Zeit», «Die Welt», «Spiegel» vēstot, ka Jaungada naktī «pa visu Vāciju» esot notikušas «vislielākās masveida izvarošanas kopš 1945.gada». «Mediji, kā zināms, gaidīja Vecgada vakarā teroristu sprādzienus. Bet tikai tagad saprata, ka terorisms no bēgļu puses var tikt realizēts arī šādi. Visi, kas apšauba vai slēpj šos draudus, ir līdzdalībnieki. Tā nu tas sanāk,» pauž Hermanis.

Hermanis ir pārliecināts, ka vācu prese neatklāj visu patiesību, tādēļ viņš informāciju smēlies sociālajos tīklos, jo «Vācijas propagandas mašīna šobrīd ir panākusi to pašu, ko Krievija: cilvēki dalās ar informāciju tikai internetā».

Sociālajā vietnē «Facebook» diskusijā ar Hermani iesaistījies rakstnieks Vladis Spāre. «Nez kāpēc neviens komentētājs nebrīnās, ka kaut kas tāds notiek. Laikam jau zemapziņā visiem, pat karstākajiem velkamisitiem, bija skaidrs, ar ko tas viss draud. Morāle: bez nopietnām pārbaudēm uzņemt bēgļu ordas ir tas pats, kas sēņot ar aizvērtām acīm un pēc tam brīnīties, ka saime noindējusies,» raksta Spāre.

Tāpat vārdu apmaiņa notikusi starp režisoru un publicistu Ilmāru Šlāpinu, kurš atzīmējis, ka apgalvojumi par masveida izvarošanām esot pārspīlējumi.

LETA jau vēstīja, ka Ķelnes mērs un policija šodien rīko krīzes sarunas, kā reaģēt uz masveida seksuālajiem uzbrukumiem pie pilsētas galvenās dzelzceļa stacijas un katedrāles Vecgada vakarā, kas šokējis Vācijas varasiestādes un sabiedrību.

Pašvaldības vadītāja Henriete Rekere tiksies ar vietējo un federālo policiju, lai apspriestu masveida uzbrukumus.

Policija saņēmusi 60 sūdzības par seksuāliem uzbrukumiem un vienu izvarošanas gadījumu.

Pēc upuru teiktā, uzbrucēji bijuši no aptuveni 1000 vīriešu grupas, kas atradušies pie galvenās dzelzceļa stacijas un izskatījušies «arābu vai Ziemeļāfrikas izcelsmes», paziņoja policijas priekšnieks Volfgangs Albers.

Kā ziņoja upuri, vīrieši darbojušies līdz pieciem cilvēkiem lielās grupās, lai ielenktu sievietes, viņām seksuāli uzbruktu un aplaupītu.

Policija sagaida, ka tuvākajās dienās pieteiksies vēl vairāk upuru.

Piektdien uz vietas tika arestēti pieci vīrieši, un turpinās izmeklēšana.

Kā pavēstīja mēra preses pārstāvis, pilsētas vadība nepieļaus «nelikumības zonu» rašanos, kur nav pietiekamas policijas klātbūtnes.

Policija un politiķi brīdinājuši, ka ziņas par noziegumiem varētu izmantot labējā spārna populisti, lai uzkurinātu pret imigrantiem naidīgu noskaņojumu.

Aktuālākās ziņas