Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Āboltiņa pārsteigta par Vējoņa rīcību

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis nav informējis «Vienotības» valdes priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu par to, ka ir uzrunājis Valmieras mēru Jāni Baiku («Valmierai un Vidzemei») kandidēšanai premjerministra amatam.

Āboltiņa aģentūrai BNS norādīja, ka viņai piektdien nav bijusi tikšanās ar Baiku, taču Valmieras mērs «Vienotības» priekšsēdētāju informējis telefoniski. «Baiks man plkst.18.15 [piektdien] piezvanīja, lai informētu, ka Vējonis ir viņu uzrunājis par iespēju kandidēt [premjera amatam]. Prezidents mani nav informējis,» viņa teica.

«Es jautāju, vai viņš ir piekritis, uz ko saņēmu atbildi, ka viņam ir vēl jāpadomā. Ne atbalstu, ne noliegumu es neesmu izteikusi. Tas nav mans vienpersoniski lemjamais jautājums,» turpināja Āboltiņa.

Viņa pauda pārsteigumu par Vējoņa izvēli - uzrunāt premjerministra amata kandidātu, kurš pārstāv nevis «Vienotību», bet gan sadarbības partiju - «Valmierai un Vidzemei». «Tas ir zināmā mērā diezgan negaidīti,» viņa sacīja.

Taujāta, kā viņa vērtē Baika kandidatūru, Āboltiņa uzsvēra: «Es viņu augsti vērtēju kā Valmieras mēru. Tomēr es tiešām uzskatu, ka premjeram ir nepieciešama parlamentārā pieredze. Šajā brīdī tas ir vienīgais, ko es Baikam teicu. Tieši tāpat ir attiecībā uz Cēsu mēru Jāni Rozenbergu, kura vārds ir locīts vairākkārt publiskajā telpā [saistībā ar iespēju kļūt par premjeru]».

«Man ir grūti prognozēt kaut kādu «Vienotības» reakciju bez iekšējas diskusijas. (..) Viņam nav ne parlamentāras, ne valdības pieredzes. Viņš ir kā sadarbības partneris un arī aktīvi iesaistās, piemēram, koalīcijas sanāksmēs,» akcentēja «Vienotības» priekšsēdētāja.

Savukārt uz jautājumu, kā vērtē Vējoņa rīcību, neinformējot «Vienotības» vadību par vēlmi uzrunāt Baiku, Āboltiņa sacīja, ka nevēlās komentēt prezidenta darbības. «Mēs Vējonim paši savas rīcības dēļ esam uzticējuši vadīt šo procesu [premjera nomināciju]. Viņš to arī šobrīd vada,» pauda Āboltiņa.

Jau ziņots, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis premjera amata kandidatūrai uzrunājis Baiku. Baiks pārstāv partiju «Valmierai un Vidzemei», kas ir «Vienotības» sadarbības partija.

Baiks sarunā ar aģentūru BNS apstiprināja, ka viņš piektdien ticies ar Vējoni. Valmieras mērs norādīja, ka starp viņa prioritātēm, ieņemot valdības vadītāja amatu, būtu uzņēmējdarbības stiprināšana. «Ja būs labi uzņēmējiem, tad būs labi pārējiem (..) Es no darba nebaidos,» viņš teica, piebilstot, ka lepojās ar Valmierā paveikto, ieņemot mēra amatu.

Baiks informēja, ka «Vienotības» valdes sēdē pirmdien, 11.janvārī, tiks lemts par atbalstu viņa kandidatūrai.

Baiks Valmieras domes priekšsēdētāja amatā nonāca 2014.gada novembrī, pēc tam kā iepriekšējais mērs – Inesis Boķis šo amatu atstāja, jo tika ievēlēts Saeimā. Iepriekš Baiks laika posmā no 2002.gada līdz 2013.gadam bija Valmieras domes izpilddirektors, bet šajā pašvaldībā viņš strādā jau kopš 1999.gada. Baiks ir arī partijas «Valmierai un Vidzemei» priekšsēdētājs.

Aktuālākās ziņas