Rajevskis: «Vienotības» šķēlēji neapzinās savas rīcības sekas (148)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ieva Čīka/LETA

Partijas «Vienotība» biedri, kuri kādā veidā cenšas veicināt politiskā spēka šķelšanos un iespējamo norietu, neapzinās savas rīcības sekas, pārliecināts politologs Filips Rajevskis.

Vērtējot šodien publiskajā telpā nonākušo «Vienotības» politiķa Alekseja Loskutova ziņojumu, Rajevskis aģentūrai LETA sacīja, ka šāda informācija tikai vēlreiz apstiprina, ka partijā ir iekšēja nekārtība un «balagāns».

Rajevskis norādīja, ka iekšējās informācijas noplūšana būtisku kaitējumu nenodarīšot, tikai kārtējo reizi apliecina, ka «Vienotība» ir uz sašķelšanās robežas un tai nav recepšu, kā samilzušās problēmas atrisināt.

Personas, kuras mēģina iekšēji veicināt «Vienotības» šķelšanos, neapzinās, ko dara, - viņi grauj ne tikai paši savu partiju, bet arī savu politisko karjeru, uzskata Rajevskis. «Kas ir slikts «Vienotībai», tas ir slikts arī tās biedriem,» sacīja eksperts.

Vēlētāji Latvijā šķeltniecību nekad nav novērtējuši pozitīvi, līdz ar to paši «šķēlēji» nekļūs par ieguvējiem, atzina Rajevsksis.

Raugoties uz valdības veidošanas procesu «Vienotības» iekšējā konflikta kontekstā, Rajevskis sacīja, ja sākotnēji politiskā spēka sabrukšana bija izdevīga koalīcijas partnerei Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS), kura mēģināja iegūt Ministru prezidenta amata vietu, tad patlaban, kad atbalstu ZZS varētu nodrošināt tikai nacionālā apvienība, ZZS «Vienotības» veselumā varētu būt tikpat ieinteresēta kā paši «Vienotības» deputāti.

Politologs skaidroja, ka izveidot koalīciju no diviem politiskajiem spēkiem un kādām «marginālām deputātu grupām», turklāt nodrošinot tās rīcībspēju būtisku jautājumu risināšanā, ir neiespējami.

Par jauna politiskā spēka veidošanos Rajevskis pagaidām runā atturīgi, sakot, ka Latvijā ir grūti izveidot jaunu politisko spēku, īpaši, ja to veido tie, kas šķēla sabrukušo partiju. Rajevskis tuvākajā nākotnē neprognozē jaunu politisko spēku veidošanos. Viņaprāt, ātrākais laiks to izveidei būtu gaidāmās pašvaldību vēlēšanas.

Kā ziņots, Loskutovs vēstulē partijas Rīgas nodaļas biedriem paudis partijas tā dēvētā «sešinieka» redzējumu par notikumiem, kas beidzās ar to, ka politiskā spēka kāds no iespējamajiem kandidātiem nav saņēmis nomināciju Ministru prezidenta amatam, liecina portālā «Pietiek.com» publicētā informācija.

No Loskutova paustā netieši izriet, ka partijas līdere Solvita Āboltiņa ir atbildīga par to, ka «Vienotības» pārstāvis nav saņēmis Valsts prezidenta nomināciju premjera amatam. Politiķis aģentūrai LETA apstiprināja vēstules autentiskumu un to, ka tā atspoguļo «sešinieka» pozīciju. Deputāts gan akcentēja, ka vēstule nebija paredzēta publiskošanai un bija domāta tikai iekšējai saziņai.

Komentāri (148)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu