Piebalgs plāno kandidēt uz «Vienotības» priekšsēdētāja amatu (298)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ieva Čīka/LETA

Bijušais eirokomisārs, «Vienotības» valdes loceklis Andris Piebalgs nākamajā partijas kongresā plāno kandidēt uz politiskās organizācijas vadītāja amatu.

Piebalgs aģentūrai LETA apliecināja, ka partijas kongresā plāno būt viens no kandidātiem uz politiskā spēka vadītāja amatu, jo viņam ir šim amatam nepieciešamā pieredze un arī vēlme kļūt par priekšsēdētāju.

Viņš gan uzskata, ka nav jārīko ārkārtas kongress, bet partijas priekšsēdētāja vēlēšanām jānotiek ikgadējā kongresā, kas notiks gada beigās. Politiķis to argumentē ar to, ka kongresam nav jābūt sasteigtam, - tam nepieciešams nopietni sagatavoties, jo tas noteiks turpmāko «Vienotības» stratēģiju.

Piebalgs arī uzsvēra - to, ka Valsts prezidents premjera amatam nominējis Zaļo un zemnieku savienības kandidātu Māri Kučinski nevajadzētu uzskatīt par «Vienotības» izgāšanos. Partijai bija savs kandidāts, turklāt šis lēmums - kuru nominēt valdības vadītāja amatam - ir prezidenta rokās, klāstīja politiķis. Kopumā jaunās valdības veidošanu viņš vērtēja kā «smagu procesu», jo partijām ir dažādi viedokļi atsevišķos jautājumos, tomēr tas ir pietiekami konstruktīvs, īpaši, ņemot vērā darbu pie valdības deklarācijas.

Runājot par «Vienotības» reitingu kritumu, Piebalgs atzina - «ir sāpīgi, ka reitings ir tik zems». Vienlaikus viņš redz vairākas iespējas situāciju uzlabot. Pēc valdības veidošanas būtu partijas iekšienē jāizrunā visi strīdīgie jautājumi un jābeidz iekšējās cīņas, kas veido ļoti sliktu iespaidu par politisko spēku, uzskata Piebalgs. Viņš arī uzskata, ka būtu jādomā, kā labāk informēt un pamatot partijas paveikto, jo izdarīts esot daudz.

Savukārt no atsevišķiem citiem partijas pārstāvjiem ik pa laikam izskan viedokļi par nepieciešamību rīkot ārkārtas kongresu un mainīt partijas vadību. Pēdējā laikā vairāki partijas biedri kritizējuši politiskā spēka vadību saistībā ar to, ka premjera amatam pēc Laimdotas Straujumas (V) valdības krišanas nominēts Zaļo un zemnieku savienības kandidāts, nevis «Vienotības» pārstāvis.

Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete (V) intervijā «Rīga TV24» iepriekš pauda, ka «Vienotībai» tās līderes Solvitas Āboltiņas vadībā atgūt vēlētāju uzticību būs ļoti grūti, tādēļ partijai līdz kongresam jāiegūst jauna vadība. Arī Rīgas domes «Vienotības» frakcijas priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte uzskata, ka dienā, kad Valsts prezidents nosauca Māri Kučinski (ZZS) kā premjera amata kandidātu, Āboltiņai bija jāatkāpjas no partijas vadītājas amata. Politiķe ir pārliecināta, ka problēmās, kas pašlaik skārušas partiju, vainojama tieši partijas vadība. Lēmums gāzt savu premjeru, lai pēc tam pazaudētu Ministru prezidenta amatu, bija muļķīgs, Latvijas Televīzijas raidījumā «Rīta panorāma» teica Ēlerte.

Partijas vadību iepriekš kritizējusi arī deputāte Ilze Viņķele (V). Viņa gan aģentūrai LETA uzsvēra - vispirms jātiek pāri valdības veidošanai un tad jāskatās un jārisina pārējie jautājumi.

Tikmēr Āboltiņa iepriekš paudusi, ka lūkojas arī pēc jauna līdera, kas varētu stāties viņas vietā. Viņa uzskata, ka Piebalgs varētu kļūt par šādu līderi.

Komentāri (298)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu