«Opus Pro» savā «zelta sastāvā» dodas 30 gadu jubilejas tūrē

FOTO: no grāmatas "Roks par neatkarību"

Sākot ar 4.martu, leģendārā latviešu rokgrupa «Opus Pro» atzīmējot savas darbības un pastāvēšanas 30 gadu jubileju (oficiālie avoti liecina, ka grupa dibināta 1986.gadā), dosies jubilejas tūrē «Rozā lietus». Šāds nosaukums jubilejas tūrei izvēlēts, atsaucoties uz vienu no grupas populārākajām rokbalādēm. 

«Opus Pro» kodolu veidoja tās dibinātāji – solists Alex (īstajā vārdā Oļegs Andrejevs), kā arī izcilais ģitārists Harijs Zariņš. Pagājušā gadsimta 20.gadsimta astoņdesmitajos un deviņdesmitajos gados «Opus Pro», neapšaubāmi, bija viena no populārākajām latviešu grupām. Savas pastāvēšanas laikā «Opus Pro» ierakstījusi piecus studijas albumus: «Dzimene» (1996), «Es eju tevi zagt» (2000), «Labākās dziesmas» (2002), «Tu un es» (kopā ar Alex meitu – dziedātāju Aiju Andrejevu; 2006), kā arī «Stāsts Nr.13»(2014). Šis albums 2014.gadā saņēma «zelta» statusu.

Grupa savā jubilejas tūrē iekļāvusi populārākos skaņdarbus, kas skanējuši šajās trijās desmitgadēs: «Rozā lietus», «Dzimene», «Šonakt», «Mīļā», «Svētuguns» un, protams, «Brīvību Baltijai» – vienu no spilgtākajām Atmodas laika himnām, kurai īpašu skanējumu piedeva grupas solista Alex spožais vokāls. Protams, koncertu programmā vieta atrasta ne tikai šiem skaņdarbiem vien.

Koncertos, kas notiks teju visā Latvijā, piedalīsies gan grupas pašreizējais pamatsastāvs (Artūrs Zemnieks, Jānis Retenais, Jānis Valters, Juris Veremejs)

un solists ALEX, gan viesmūziķi, kam grupas pastāvēšanas gados bijusi šāda vai tāda saistība ar OPUS PRO: komponists un Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš, Guntis Vecgailis, Oļegs Upenieks, Uldis Krūmiņš, Muravejs, Atis Ieviņš, Kaspars Pļavnieks un Rolands Majors (pagaidām gan netiek atklāts, kurš viesmūziķis piedalīsies kurā koncertā). Taču ir droši zināms, ka visos grupas koncertos piedalīsies OPUS PRO dibinātājs un lielāko hītu autors – ģitārists Harijs Zariņš, kā arī Alex meita – pazīstamā dziedātāja Aija Andrejeva -, kura šogad (tāpat kā grupa!) svin savu 30.dzimšanas dienu.

Grupas jubilejas tūres koncerti notiks:

  • 4.marts 19:00 – Ādažu Kultūras centrs
  • 10.marts 19:00 – Vidzemes koncertzāle «CĒSIS»
  • 11.marts 19:00 – Jelgavas Kultūras nams
  • 12.marts 19:00 – Liepājas Olimpiskā centra Rožu zāle
  • 18.marts 19:00 – Brocēnu Kultūras centrs
  • 30.marts 19:00 – Ogres Kultūras centrs
  • 16.aprīlis 19:00 – Latgales vēstniecība «GORS»
  • 22.aprīlis 19:00 – Smiltenes Kultūras centrs
  • 6.maijs 19:00 – Valmieras Kultūras nams
  • 20.maijs 19:00 – Rīgas Kongresu nams
Uz augšu