Āboltiņa: Valdības veidošanas izšķirīgos brīžos vērojams absolūts Lemberga diktāts (102)

LETA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ieva Lūka/LETA

Valdības veidošanas procesa izšķirīgos brīžos ir vērojams absolūts Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) sadarbības partijas «Latvijai un Ventspilij» vadītāja, Ventspils mēra Aivara Lemberga diktāts, šodien žurnālistiem sacīja «Vienotības» līdere Solvita Āboltiņa.

Sākotnēji Ministru prezidenta amata kandidāts Māris Kučinskis (ZZS) premjera biedra amatu esot piedāvājis uzņemties iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim (V), tomēr «Vienotības» frakcija lēmusi, ka premjera biedrs risinās ar ekonomiku saistītus jautājumus un, visticamāk, šie pienākumi tiks deleģēti ekonomikas ministram.

Komentējot šo situāciju, Āboltiņa uzsvēra, ka sarunā ar Kučinski viņš arī bija definējis ekonomiku kā prioritāti, tomēr šodien sarunas vadību «bija uzņēmies kāds cits dalībnieks». Pēc Āboltiņas domām, tā bijusi vēlme padarīt vienu ministru atbildīgu par bēgļu jautājumu, jo pašlaik bēgļi ir visas valdības jautājums.

Taujāta, kurš bija tas «cits dalībnieks», Āboltiņa pauda, ka ir manāmas skaidras norādes uz visa ekonomikas un finanšu bloka pārņemšanu ZZS vadībā, «konkrēti Lemberga kunga vadībā».

Atbildot par Lemberga ietekmi valdības veidošanas procesā, «Vienotības» līdere teica: «Izšķirīgos momentos kā šodien - absolūts viņa [Aivara Lemberga] diktāts.»

Lembergs, komentējot Āboltiņas izteikumus, apgalvoja, ka šodien viņš sarunās esot iesaistījies tikai epizodiski tajos brīžos, kad viņš uzskatījis par nepieciešamu paust skaidru pozīciju: «Es pateicu to, ko man bija varbūt ērtāk pateikt nekā Kučinskim.»

Domstarpības bijušas jautājumā par premjera biedra amatu, kas tiks uzticēts «Vienotībai». Sākotnēji Ministru prezidenta amata kandidāts Māris Kučinskis (ZZS) premjera biedra amatu esot piedāvājis uzņemties iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim (V), tomēr «Vienotība», pēc Lemberga teiktā, šādu priekšlikumu kategoriski noraidījusi un piedāvājusi premjera biedra pienākumu pildīšanu uzticēt ekonomikas ministram, lai gan, kā norādīja Lembergs, pašlaik pat nav zināms, kurš no «Vienotības» varētu uzņemties ekonomikas ministra amata pienākumus. Skaidrojot, kāpēc, viņaprāt, premjera biedra amats piemērotāks būtu iekšlietu ministram, Lembergs skaidroja, ka tādējādi būtu ērtāk ar ministrijām koordinēt dažādus iekšlietu, tostarp arī ar bēgļiem saistītos, jautājumus.

Lembergs «Vienotībai» norādījis, ka ekonomikas jeb tautsaimniecības joma aptver ļoti plašu atbildības sfēru - sākot no ražošanas līdz pat valsts pārvaldei. «Ja ekonomikas ministrs kļūtu arī par premjera biedru, tad faktiski mums būtu divi ministru prezidenti un sanāktu divvaldība, kas būtu pilnīgi neloģiski un tikai radītu haosu,» uzskata Lembergs. Jautājums par Ministru prezidenta biedru pagaidām palicis neizlemts, un Kučinskis to turpināšot pārrunāt ar topošās koalīcijas partneriem, piebilda Lembergs.

Ventspils mērs arī aicināja «Vienotību» nesūkstīties, ka tā tiekot apdalīta, un nemeklēt vainīgos citur, bet gan paraudzīties uz savām iekšējām problēmām. «Ja ģimene netiek galā ar bērna audzināšanu, tad sāk baidīt ar policistu,» runājot salīdzinājumos, rezumēja Lembergs.

Kā ziņots, «Vienotības» Saeimas frakcija šodien nolēmusi piekrist jaunajā valdībā uzņemties Ekonomikas ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Labklājības ministrijas, Ārlietu ministrijas un Iekšlietu ministrijas pārraudzību, kā arī premjera biedra amatu, kas tiks vienam no pieminētajiem ministriem, visticamāk, ekonomikas ministram.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu