Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Straujuma nosauc savas lielākās neveiksmes Ministru prezidentes amatā

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Pašreizējās valdības lielākā neveiksme esot bijusi diskusija par bēgļiem, Latvijas Televīzijas raidījumā «Rīta panorāma» teica Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Straujuma uzskata, ka Eiropas komisija rīkojās nepareizi, sākot ar patvēruma meklētāju sadalīšanu starp Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm. Viņasprāt, bija jāsāk ar ES ārējās robežas stiprināšanu. Turklāt arī skaidrošana sabiedrībai nebija labākajā līmenī.

Premjere uzskata, ka situācija pamazām sāk uzlaboties. Tiek runāts par kopīgas robežsardzes izveidi, par palīdzību Turcijai bēgļu plūsmas apturēšanai. Esot jārunā arī par bēgļu nosūtīšanu atpakaļ uz mītnes valstīm.

Premjerministre ir pārliecināta, ka Eiropas Savienībā netiks ieviestas bēgļu kvotas.

Kā ziņots, 5.februārī no Grieķijas Latvijā nogādāti pirmie patvēruma meklētāji - pārvietotas sešas personas, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība saskaņā ar Eiropas Savienības pārvietošanas programmu, aģentūru LETA informēja IeM. Personas ieradās Latvijā vēlā piektdienas vakarā, neilgi pirms pusnakts un patlaban atrodas Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Muceniekos.

Pēc ierašanās Latvijā, atbilstoši starptautiski noteiktajām procedūrām un Patvēruma likuma prasībām Valsts robežsardzes amatpersonas veica sākotnējās darbības, proti, iesniegumu pieņemšanu, personas iepazīstināja ar patvēruma meklētāja tiesībām un pienākumiem patvēruma procedūras laikā, veica sākotnējo aptauju, ievadīja personu pirkstu nospiedumus «Eurodac» sistēmā un izsniedza patvēruma meklētāja dokumentus.

Šonedēļ Valsts robežsardzes amatpersonas turpinās strādāt ar patvēruma meklētājiem un veiks padziļinātas intervijas un nepieciešamo dokumentu sagatavošanu, lai lietas materiālus varētu nodot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei turpmākām darbībām un lēmumu pieņemšanai par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu. Tāpat pakāpeniski nākamnedēļ darbu ar pārvietotajām ģimenēm uzsāks citas valsts un nevalstiskās institūcijas, kam jānodrošina sociālekonomiskās iekļaušanas pasākumi.

Kā ziņots, Latvija divu gadu laikā apņēmusies no Grieķijas un Itālijas uzņemt 531 patvēruma meklētāju, kas sākotnēji uzturēsies Muceniekos. Neraugoties uz šo patvēruma meklētāju uzņemšanu, Latvijā, šķērsojot valsts austrumu robežu, ikdienā iekļūst nelegālie imigranti, no kuriem daļa pieprasa patvērumu Latvijā.

Aktuālākās ziņas