T 21.10.2020.

Rēzeknē glābējsilītē ielikts divas dienas vecs zīdainis; māte atstājusi zīmīti

FOTO: Lita Krone/LETA

Rēzeknes slimnīcā esošajā glābējsilītē atstāts divas dienas vecs puika.

Kā aģentūra LETA noskaidroja ārstniecības iestādē, 20.februārī dzimušais mazulis glābējsilītē atstāts vakar plkst.16.55.

Pamestais aptuveni 3,3 kilogramus smagais mazulis nekavējoties ievietots slimnīcas bērnu nodaļā. Apskates gaitā konstatēts, ka mazuļa stāvoklis ir vidēji smags - mediķi viņam konstatēja anēmiju un veica nepieciešamās manipulācijas bērna veselības stāvokļa uzlabošanai.

Naktī mazulis tika pārvests uz Jēkabpils reģionālajā slimnīcā esošo perinatālās aprūpes centru, kas ir specializēts medicīniskās aprūpes centrs un sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību, ārstniecisku un konsultatīvu palīdzību jaundzimušajiem.

Tā kā kopā ar mazuli glābējsilītē bija atstāts arī vakcinācijas kalendārs un bērnam uz pleca bija redzama vakcinācijas vieta, mediķi secinājuši, ka mazulis dzimis nevis mājās, bet gan kādā no tuvējiem dzemdību namiem.

Zīdaiņa māte atstājusi arī zīmīti, kurā lūdz piedošanu par savu rīcību un pauž cerību, ka jaunajā ģimenē bērniņam būs labi, aģentūra LETA noskaidroja ārstniecības iestādē.

Patlaban sociālajam darbiniekam ir uzdots reģistrēt bērnu dzimtsarakstu nodaļā, lai jaundzimušais varētu tikt ievietots ārpusģimenes aprūpes iestādē un varētu sākties viņa adopcijas process.

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā aģentūra LETA noskaidroja, ka bērna veselības stāvoklis ir labs, nekāda ārstēšana viņam nav vajadzīga, kā arī pauda cerību, ka bērns jau tuvākajā laikā varētu atrast sev jaunus vecākus.

Glābējsilīte Rēzeknē tika atvērta 2012.gada novembrī. Drīz pēc atvēršanas tajā tika atstāts kāds jaundzimušais, uz kuru vēlāk pieteicās bērna vecmāmiņa.