S 23.01.2021.

Hermaņa Milānā iestudētajai operas izrādei tērpi darināti Rīgā

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Latvijas režisora Alvja Hermaņa Milānas operteātrī «Teatro alla Scala» iestudētajai Džuzepes Verdi operai «Divi Foskāri» tērpi darināti Rīgā.

Kostīmu mākslinieces Kristīnes Jurjānes zīmētie tērpi šūti šuvēju ateljē «Dekorāciju darbnīcas» filiālē Rīgā, Bruņinieku ielā, un Ingunas Lauces šuvēju darbnīcā «Priva COM», šodien raksta žurnāls «Ir».

«Dekorāciju darbnīcā» meistare Māra Rīgava kopā ar kolēģēm darināja dāmu kostīmus - 56 koristu un divu solistu kleitas. Katras koristes kleitai ar rokām darināti rotājumi no pērlītēm, solistei - no Svarovska kristāliem. Kleitu šūšana Rīgavas darbnīcā aizņēma pusotru mēnesi.

Savukārt darbnīcā «Priva COM» šūti tērpi vīriešiem - krekli, bikses, vestes, mēteļi, reitūži dejotājiem un bērnu kostīmi diviem pusaudžiem. Vīriešu apģērbi tapa trijās nedēļās.

Latvijā tapa arī daļa cepuru vīriešu korim, tās veidoja cepurniece Laila Brūvele.

Kostīmu māksliniece Jurjāne neatceras, ka iepriekš būtu šūts tikai pēc izmēru lapām un gandrīz pilnībā bez laikošanas. «Ir pilnīgi skaidrs, ka neesam sliktāki ne par vienu citu pasaules darbnīcu, droši vien pat labāki savā ārprātīgajā godīgumā un darba mīlestībā,» žurnālam «Ir» saka Jurjāne. Viņa darbu ieguldījusi arī audumu veidošanā, lai īstenotu režisora ieceri par kleitu un mēteļu audumu izskatu.

Opernama «Teatro alla Scala» darbnīcā šūti tērpi tikai izrādes «Divi Foskāri» galvenajiem solistiem - Plasido Domingo, Frančesko Meli un Annai Piroci. Pārējiem operizrādes dalībniekiem Milānas opernama darbnīcas pārslodzes dēļ tērpi šūti Rīgā. Latvijas meistaru šūtie tērpi no Rīgas uz Itāliju aizceļoja konteineros ar divām lielām «fūrēm» mēnesi pirms pirmizrādes.

Hermaņa iestudētā operizrāde «Divi Foskāri» pirmizrādi Milānā piedzīvoja februārī. Izrādes radošajā komandā bez kostīmu mākslinieces Jurjānes strādāja arī videomāksliniece Ineta Sipunova un gaismu mākslinieks Gļebs Fiļštinskis.

Redaktors iesaka