Pienāca laiks, kad vairs nespēju izkāpt no gultas dienās, kad nekur nebija jāiet, izmisums, neizturamas emocionālas ciešanas, kas kā ar nazi grieza visas iekšas dienu no dienas, strauji pasliktinājās koncentrēšanās spējas un darba efektivitāte. Galvā valdīja haoss vai pilnīgs un biedējošs tukšums, jo emocijas mutuļoja bez apstājas un negausīgi aprija pēdējās enerģijas un spēka paliekas.
Aizvien pieauga vēlme visu izbeigt, apturēt to, kas mani bija aprijis un iedzinis stūrī, sāku apjaust, ka pati netikšu ar to galā. Pamazām bija zudusi jelkāda cerība atkal justies labi, gribēt dzīvot un darīt jebko ar prieku un baudu. Biju pilnā mērā apjautusi skaudro patiesību, man ir depresija. Psihologs, kuram ir depresija. Savās fantāzijās biju apglabājusi savu sapni uz, kura piepildīšanu pārliecināti, drošsirdīgi, bez šaubu ēnas un apstājas gāju sešus gadus. «Apkaunojums, izsmiekls, parodija par psihologu» - tā es nereti ironizēju par sevi, kad biju gatava visu pamest un ļauties nebeidzamai sevis žēlošanai, grimšanai tumsā, nāvei.
Kādu dienu mani pārņēma biedējoša vienaldzība, tukšums, es pārstāju cerēt un gribēt, lai man paliek labāk, es padevos, pārstāju pretoties, cīnīties, ļāvu izmisumam un visaptverošām ciešanām sevi aprīt, ļāvu sev nogrimt melnajā bezdibenī. Tajā brīdī es pieņēmu lēmumu beigt dzīvi pašnāvībā.
Tieši tā es varu apzīmēt turpmākos divus gadus. Tieši tik ilgi es cīnījos par savu dzīvību, ārstējos no smagas depresijas. Pamostoties reanimācijā un saprotot, ka esmu palikusi dzīva pēc pašnāvības mēģinājuma, izjutu neizsakāmu vilšanos, dusmas, kaunu, nolemtības sajūtu. Tikai pēc ilgāka laika es spēju izjust pateicību un prieku, ka mana dzīvība tika glābta.