«Kubana 2016» uzstāsies «NOFX», «The Subways» un «Enter Shikari»

FOTO: Scanpix

Naktis kļūst īsākas, dienas – garākas, un neapšaubāmi tuvojās arī festivāls KUBANA, kas no 11. līdz 14. augustam norisināsies Lucavsalā. Lai veldzētu sabiedrības muzikālo ziņkārību, tiek izsludināti pirmie festivāla mākslinieki.

Festivālu pirmajā dienā ieskandinās leģendārās apvienības - NOFX, The Subways un Enter Shikari, kā arī atklāšanas dienai būs arī īpaša ieejas maksa 14,99 EUR.

Grupai NOFX ir īpaša nozīme KUBANA festivālam – jo tieši viņi kļuva par pirmajiem nozīmīgajiem ārzemju hedlaineriem 2010. gada festivālā, kas ļāva festivālam iegūt starptautisko statusu. Grupas dalībnieki pateicoties savai neprātībai un bezbailīgumam pirmie piekrita toreiz atbraukt uz nevienam nezināmo ciematu Melnās jūras tuksnešainajā krastā. Amerikāņu pankroka diženākie klauni, NOFX vienmēr jau ar pirmajiem akordiem pakļauj klausītājus ar pasniegšanas vieglumu, ar dzirkstošu un nedaudz cinisku humoru, ar lielisko melodiju kaleidoskopu un ģitāru rifiem uz robežas starp pankroku un metālu. Nevaldāmie un nenopietnie panki no ASV atgriežas, lai uzstātos festivāla KUBANA-2016 atklāšanā! Jāpiebilst, ka Latvijā viņi viesosies pirmoreiz.

Festivāla auditorijas mīluļi ir britu grupa THE SUBWAYS, kuras sastāvā divi «bračuki» un blondīne, kas ne pa jokam bliež pa basģitāras stīgām. Šie nenogurdināmie rokenrola meistari jau divreiz lika sevī iemīlēties visiem KUBANA viesiem, viņu dziesmām vienmēr dzied līdzi.

Trokšņainie post-hardroka pieonieri ENTER SHIKARI nu nekādi nevar iztikt bez varoņdarbiem. Savas pastāvēšanas desmit gadu laikā tie jau desmit reizes ir guvuši uzvaras dažādās nominācijās, izcīnot tās sīvā konkurencē. Un tikmēr, kamēr kritiķi strīdas par Enter Shikari stila apzīmējumiem, britu četrinieks turpina iekarot arvien jaunas skatuves, pilsētas un pat salas, kā var redzēt uz mūsu piemēra. Tātad, tieši Enter Shikari ir lemts uzstāties festivāla KUBANA-2016 atklāšanā.

Zināmi ir arī daži no citu festivāla dienu dalībniekiem.

Vācu grupas vienmēr bijušas pieprasītas pasaulē, jo vairāk KUBANA festivālā tie ir vienmēr gaidīto viesu statusā. Tieši tāpēc šī gada izpildītāju klāstu nostiprināja leģendārie GUANO APES, kuri jau reiz uzstājušies festivālā, kā arī jaunais posthardkora kolektīvs ESKIMO CALLBOY, kuri ar savu ģītāru rīfiem pirmoreiz satricinās gaišās debesis virs Latvijas galvaspilsētas.

Pirmoreiz festivālā uzstāsies arī slīzi-glema leģenda, grupas Motorhead līdera Lemmija mīluļi un Grammy prēmijas nominanti NASHVILLE PUSSY. Krieviju šoreiz pārstāvēs kolektīvi NOGGANO (zināms arī kā Basta), kā arī grupas Tarakany! un Kirpichi.

Uzreiz divas kaimiņvalstis, Ukrainu un Baltkrieviju, pārstāvēs KUBANA festivāla veterāns, grupas BRUTTO līderis Sergejs Mihaloks, kurš uzstāsies ar jaunāko programmu BRUTTO&LYAPIS, kuras pamatā ir gan jaunās dziesmas, gan klasiskais materiāls no grupas Lyapis Trubetskoy mantojuma.

Kultūras saiknes ar Ukrainu turpinās attīstīt kolektīvs VOPLI VIDOPLYASOVA, kas šogad svin 30 gadu jubileju. Sekojiet ziņām un uzziniet pirmie, kas vēl papildinās festivāla KUBANA-2016 muzikālo klāstu! Jo tas ir tikai sākums!

Biļešu Servisā

Uz augšu