Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Briseles lidostas spridzinātājs tur strādājis piecus gadus, vēsta medijs

FOTO: Reuters/Scanpix

Viens no teroraktu rīkotājiem Briseles lidostā Nadžims Lāšravi tur bija strādājis piecus gadus līdz 2012.gadam, trešdien ziņoja Beļģijas telekanāls VTM.

Jau agrāk bija kļuvis zināms, ka Lāšravi pirms dažiem gadiem arī neilgu laiku strādājis par apkopēju Eiropas Parlamenta ēkā.

Viņš bija viens no diviem teroristiem pašnāvniekiem, kas 22.martā uzspridzinājās Briseles Zaventemas starptautiskajā lidostā. Šajā lidostā un Briseles metro stacijā sarīkotajos teroraktos tika nogalināti 32 cilvēki.

Flāmu telekanāls VTM ziņoja, ka Lāšravi «strādāja .. Briseles lidostā» piecus gadus līdz 2012.gadam, un piebilda, ka viņu bija pieņēmusi darbā kāda pagaidu darbu aģentūra.

Telekanāls nesniedza sīkākas ziņas par to, kādu darbu Lāšravi veicis lidostā, bet informēja, ka lidostas personālam parasti jāiziet drošības pārbaude pirms pieejas žetonu saņemšanas.

VTM ziņa par Lāšravi darbu lidostā nav oficiāli apstiprināta.

Lāšravi DNS pēdas ir atrastas Briseles dzīvoklī, kur tika izgatavotas spridzekļu jostas Briseles teroraktiem.

Ir aizdomas, ka 24 gadus vecais bijušais elektroinženierijas students Lāšravi arī gatavojis spridzekļus 13.novembra teroraktiem Parīzē, kuros nogalināti 130 cilvēki.

Atbildību par teroraktiem Parīzē un Briselē ir uzņēmies džihādistu grupējums «Islāma valsts».

Eiropas Parlaments 6.aprīlī paziņoja, ka viens no Briseles teroraktu rīkotājiem bija strādājis par apkopēju Eiroparlamenta ēkā Briselē 2009. un 2010.gada vasarās. Izmeklēšanai tuvs ziņu avots informēja, ka šis cilvēks bija Lāšravi.

Beļģijas prokuratūra uzskata, ka Lāšravi 2013.gada februārī devās uz Sīriju, kur viņš pievienojās «Islāma valstij». Pērn septembrī viņu apturēja policija uz Austrijas-Ungārijas robežas.

Apturēšanas laikā Lāšravi izmantoja neīstu Sufjana Kajala identitāti un ceļoja kopā ar Salahu Abdeslamu – vienīgo Parīzes teroraktos aizdomās turēto, kurš ir izdzīvojis.

Briseles terorakti notika četras dienas pēc tam, kad Abdeslams pēc plašas meklēšanas tika aizturēts Beļģijas galvaspilsētā.

VTM trešdien arī ziņoja, ka Briseles lidostā neilgi pirms teroraktiem tika atrasta nomaskēta musulmaņu lūgšanu telpa, «kur radikalizētais personāls ticies slepenās lūgšanās».

Lidostas administrācija pēc policijas pieprasījuma šo lūgšanu telpu slēdza, ziņoja VTM, piebilstot, ka izmeklētāji ir sastādījuši «vismaz 50 radikalizētu lidostas darbinieku» sarakstu.