Apkure jau atslēgta gandrīz pusei «Rīgas siltuma» klientu

FOTO: QMDmemories, CC BY-SA 2.0

Pašlaik apkures sezonu pārtraukuši 3446 AS «Rīgas siltums» (RS) klienti, kas ir 44,9% no kopējā namu skaita, kas izmanto centralizēto siltumapgādi Rīgā, aģentūrai LETA pastāstīja RS preses pārstāve Linda Rence.

No tiem 3076 ir dzīvojamās mājas, nedzīvojamais fonds - iestādes un biroji - 350, 17 izglītības iestādes un trīs ārstniecības iestādes.

RS uzsver, ka jau vairākus gadus Rīgā nav viena datuma, kad tiek pārtraukta apkures sezona visos namos. Ēkās apkure tiek atslēgta pēc dzīvokļu īpašnieku iniciatīvas, informējot par savu vēlmi namīpašnieku vai namu apsaimniekotāju, kas savukārt norāda RS, kuras mājas būtu jāatslēdz no apkures.

RS atgādina, ka Rīgā dzīvojamos namos uzstādīti automatizētie individuālie siltummezgli, kas ļauj siltumu patērēt racionāli un ekonomiski. Siltummezglos temperatūra iekštelpām ieregulēta atbilstoši iedzīvotāju vēlmēm, ņemot vērā āra gaisa temperatūras svārstības. Tas praktiski nozīmē, ka, āra gaisa temperatūrai paaugstinoties, siltummezgls automātiski samazina apkuri vai atslēdz to, tā samazinot siltumenerģijas patēriņu. Savukārt, kļūstot vēsākam, piemēram, naktīs vai aukstās dienās, kad āra gaisa temperatūra ir zema, apkure automātiski pieslēdzas, lai iedzīvotājiem būtu silti un komfortabli.

Uz augšu