Eksprezidents Bērziņš: Bēgļi ir sīkums, salīdzinot ar nepilsoņu jautājumu (248)

Apollo.lv
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ieva Lūka/LETA

Bēgļi, kas jāuzņem, ir sīkums, salīdzinot ar joprojām neatrisināto nepilsoņu jautājumu, šādu viedokli ekskluzīvā intervijā LNT raidījumam «900 sekundes» pauda bijušais Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Viņš norādīja, ka no mūsu iepriekšējās vēstures ir palikuši vismaz 230 000 nepilsoņu, un, ja mēs tik aktīvi kaut kādam nelielam skaitam pievēršam uzmanību, tad vispirms vajadzētu atrisināt esošo situāciju un tad iet uz priekšu.

«Kārtību vajag savās mājās, nevis censties par katru cenu izmanīt to kārtību kaimiņu mājās,» norādīja Bērziņš.

Viņš vērtēja, ka brīvības un taisnības izpratne ir ļoti atšķirīga dažādiem cilvēkiem dažādās pasaules vietās. Ja visus cenšas izveidot pēc «sava ģīmja un līdzības», rezultāti bieži vien ir neparedzami un ilgtermiņā negatīvas sekas ir visiem, uzskata eksprezidents.

Vaicāts par attiecību veidošanu ar Krieviju, Bērziņš uzsvēra, ka esam izdarījuši visu nepieciešamo, lai justos droši un stipri, un tas ir izejas punkts.

«Atcerēties, ka kaimiņus nevar izvēlēties, viņi ir un jāatrod balanss. Nav tomēr labāks veids izdomāts kā meklēt mierīgā sarunu ceļā risinājumus,» norādīja Bērziņš.

Bērziņš bija atjaunotās Latvijas ceturtais Valsts prezidents un amatā pavadīja vienu termiņu no 2011.gada līdz 2015.gadam. Viņš kļuva par pirmo Valsts prezidentu, kurš nekandidēja uz otro termiņu. Pirms Valsts prezidenta amata Bērziņš 2010.-2011.gadā bija Saeimas deputāts no Zaļo un zemnieku savienības, vadīja Tautsaimniecības komisiju.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu