Sv 7.03.2021.

Politologs: Partijas «No sirds Latvijai» iekļūšana nākamajā Saeimā varētu būt apgrūtināta

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Politiķes Ingunas Sudrabas pārvēlēšana partijas «No sirds Latvijai» (NSL) priekšsēdētājas amatā bija gaidāma, tomēr partijas iekļūšana nākamajā Saeimā varētu būt apgrūtināta, uzskata Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāns Juris Rozenvalds.

Viņš aģentūrai LETA skaidroja, ka jau no paša sākuma NSL veidojās, balstoties uz bijušās valsts kontrolieres popularitāti, un NSL ir izteikta viena līdera partija. Politologs gan akcentēja, ka Sudraba tobrīd savu augsto popularitāte nebija izmantojusi pienācīgi.

Rozenvalds norādīja, ka pašreiz NSL reitingi nav augsti, un faktiski izskatās, ka, ja partija turpinās tādā pat garā, tad iekļūšana nākamajā Saeimā būs diezgan apgrūtināta. Savukārt, ja nonākšana nākamajā Saeimā būs apgrūtināta, tad arī pati partija ļoti ilgu mūžu tālāk nepiedzīvos, prognozēja politologs.

«Partija patlaban nav ļoti dzirdama, turklāt viņiem nav manāmas ietekmes uz procesiem. Tai pat laikā Sudraba mēģina atstāt tādas līdzsvarotas politiķes iespaidu, neielaižoties lētos trikos, kas no otras puses ir veids, kā partija var pievērst sev uzmanību,» sacīja Rozenvalds, piebilstot, ka patlaban viņš neņemtos droši apgalvot, ka NSL izdosies iekļūt nākamajā Saeimā.

Vērtējot Sudrabas aizrādījumu par to, ka koalīcija ignorē opozīcijas priekšlikumus neatkarīgi no tā, cik laba ir ierosinātā ideja, Rozenvalds uzsvēra, ka šī ir pilnīgi neapstrīdama tēze.

«Sudrabas piezīme par to, ka Latvijā ir senas un dziļas, turklāt ne tās pašas labākās tradīcijas attiecībās starp pozīciju un opozīciju,- tur viņai ir taisnība,» sacīja Rozenvalds. Vērtējot Sudrabas ieceri NSL pārkvalificēt «no sprintera par maratonskrējēju», politologs piekrita, ka arī šī tēze ir pareiza, tomēr šajā gadījumā ir jādomā, vai politiskais spēks ir spējīgs to realizēt.

«Tas ir grūts darbs, bet Latvijas politika tikai iegūtu, ja Latvijā būtu pietiekami izteikta politisko spēku konkurence, ko lielā mērā var nodrošināt arī tādas mazas partijas kā NSL, jo politiskās konkurences trūkums ir viena no Latvijas politikas nopietnākajām problēmām,» pauda Rozenvalds.

Kā ziņots, par partijas «No sirds Latvijai» priekšsēdētāju šodien atkārtoti tika ievēlēta politiskā spēka līdzšinējā vadītāja Sudraba. No kopsapulces 168 balsotājiem par Sudrabu balsoja 167, bet pret bija viens biedrs. Sudrabas ievēlēšana tika sveikta, klātesošajiem pieceļoties kājās un ar aplausiem.

NSL valdē tika ievēlēts Gunārs Kūtris, Pēteris Dzalbe, Solvita Jirgensone, Jānis Neimanis, Diāna Novicka, Aivars Ozols, Andris Priekulis, Ineta Stabulniece, Igors Tračums. Valdē kā tās priekšsēdētāja strādās arī Sudraba.