Ministrs: tiek izskatītas visas teorijas par «EgyptAir» lidmašīnas avārijas cēloni

FOTO: AFP/Scanpix

Francijas ārlietu ministrs Žans Marks Ero sestdien paziņoja, ka šobrīd netiek izslēgta neviena teorija par lidsabiedrības «EgyptAir» lidmašīnas avārijas cēloni.

«Šobrīd (..) tiek izskatītas visas teorijas un neviena netiek izvirzīta priekšplānā,» paziņoja Ero pēc tikšanās ar aviokatastrofas upuru tuviniekiem.

Francijas aviācijas drošības aģentūra sestdien apstiprināja mediju ziņas, ka no Vidusjūrā nokritušās aviokompānijas «EgyptAir» pasažieru lidmašīnas īsi pirms katastrofas saņemti brīdinājuma signāli par dūmiem.

«Bija lidmašīnas raidīti ACAR signāli, kas liecināja par dūmiem salonā īsi pirms datu pārraide pārtrūka,» paziņoja Francijas Izmeklēšanas un analīzes biroja preses pārstāvis, piebilstot, ka ir «ļoti pāragri interpretēt un saprast ceturtdienas negadījuma cēloni».

ACAR ir digitāla sistēma, kas pārraida īsus vēstījumus starp lidmašīnu un stacijām uz zemes.

Avīze «The Wall Street Journal» ziņoja, ka automātiskie brīdināšanas signāli liecinājuši par dūmiem lidaparāta priekšgalā un problēmas ar lidojuma kontroles sistēmu.

Brīdinājumus «Airbus A320» datorsistēmas nosūtījušas automātiski ceturtdien plkst.2.26 pēc vietējā laika - īsi pirms dispečeri pazaudēja kontaktus ar lidmašīnu.

Signāli liecinājuši par intensīviem dūmiem lidmašīnas priekšējā daļā, it īpaši tualetē un iekārtu telpā zem pilotu kabīnes. Brīdinājuma signāli arī rādījuši, ka no ierindas izgājis lidojuma kontroles dators, raksta avīze.

Arī telekanāls CNN, atsaucoties uz avotiem Ēģiptē, ziņo, ka dažas minūtes pirms katastrofas saņemti brīdinājumi par dūmiem lidaparātā.

Kā ziņots, Ēģiptes armija, kura Vidusjūrā meklē un vāc «EgyptAir» pasažieru lidmašīnas atlūzas, noteikusi rajonu, kur cer atrast lidmašīnas melnās kastes, ziņo avīze «Al Ahram».

«Šī zona atrodas trīs līdz četras jūras jūdzes no lainera nokrišanas vietas,» avīzei pavēstīja avots drošības spēkos.

Kā ziņo laikraksts, melnās kastes meklē zemūdenes, kā arī speciāli aprīkoti Ēģiptes karaflotes kuģi.

«Melno kastu atrašana ir primārais uzdevums, tāpēc pat lidmašīnas atlūzas no ūdens neizceļ uzreiz, bet tikai pēc to atrašanas vietas rūpīgas fiksēšanas, jo citādi jūrā ir viegli «pazaudēt» lidmašīnas nokrišanas ainu un jūrā nogrimušās melnās kastes neatrast,» pavēstīja avots.

Ēģiptes bruņotie spēki piektdien informēja, ka lidmašīnas atlūzas un pasažieru personīgās mantas atrastas 290 kilometrus uz ziemeļiem no Aleksandrijas.

Ēģiptes civilās aviācijas ministrs Šerifs Fatijs paziņojis, ka «teroristu uzbrukums» ir ticamāks cēlonis nekā tehniskas kļūmes rašanās.

«EgyptAir» pasažieru lidmašīna ar 66 cilvēkiem izlidoja no Parīzes trešdienas naktī un pēcāk, jau atrodoties virs Vidusjūras Ēģiptes gaisa telpā, pazuda no radariem.

Uz augšu
Back