Ar sešu izstāžu sēriju atklās fonda «Mākslai vajag telpu» Vasaras māju

FOTO: Publicitātes foto

No konteineriem izveidota MVT Vasaras māja jau otro gadu turpina aktualizēt un mūsdienu kontekstā interpretēt Latviešu mākslu un vērtības, kuras radušās padomju periodā, vienlaikus atgādinot par to, ka Rīgā joprojām nav muzeja, kurš pārskatāmi atspoguļotu Latvijas pēckara un mūsdienu mākslu.

Pērn uzmanības centrā bijusi gleznotāja un ģeniālā mākslas dzīves vadītāja Džemma Skulme, kā arī viņas 90 gadu jubilejas svinēšana. Fonda pārstāvji portālam «Apollo» vēsta, ka šogad projekts kļūs par veltījumu Ilmāram Blumbergam (1943-2016), kurš ar moderno scenogrāfiju, izsmalcinātajiem zīmējumiem un savdabīgo glezniecību, ar savas vizuālās frāzes apbrīnojamo atpazīstamību, dēvējams par vienu no laikmetīgās mākslas vēstnešiem un celmlaužiem Latvijā.

Godinot izcilo latviešu mākslinieku no 9. jūnija līdz 11. septembrim Vasaras mājā norisināsies sešu izstāžu sērija ar virsrakstu #Blumbergs. Bezgalība un tajā piedalīsies mākslinieki - Miķelis Fišers, Ansis Starks, Gints Gabrāns, Voldemārs Johansons, Sabīne Vernere un Andrejs Strokins. Pēc izstādes kuratores Ingas Šteimanes vārdiem, šo mākslinieku uzaicināšana sabalansē dziļu pietāti pret Blumberga mākslu un ietekmi, kā arī turpina sarunu par to, kas vēl var būt māksla. Starp māksliniekiem ir tādi, kuru darbos ir tieša un apzināta Blumberga ietekme, ir Blumberga portreti, un ir darbi, kuri tapuši individuālās trajektorijās, taču arī uz tiem var attiecināt Ilmāra Blumberga dzīves un mākslas izjūtu, ka «visi mēs kustamies kopā - kāds no kāda, cits uz citu.»

Izstādes atklāšanas vakarā, 9. jūnijā, visiem interesentiem būs iespējā klātienē piedzīvot Ilmāra Blumberga konceptuālās audioperformances «Zīmējumi ir kastītē» (30') oriģinālatskaņojumu. Ierakstu, kas tapis Ivara Vīgnera skaņu studijā 2003. gadā, papildinās Gvido Kajona fotogrāfiju projekcijas. Tajās ir fiksēta performances norise.

Ievadot Vasaras mājas otro sezonu, notiks arī izstāžu sērijas #Blumbergs. Bezgalība. pirmās izstādes atklāšana. Tās autors Miķelis Fišers, mākslinieks, kas nākamgad Latviju pārstāvēs Venēcijas mākslas biennālē, radījis jaunu instalāciju Nemūžamnepiedošanas ekspresis un tajā svarīga loma ir Ilmāra Blumberga gleznu ciklam «Visu laiku snieg».

Uz augšu