Būtiska informācija «Danske Bank» klientiem

FOTO: Reuters/Scanpix

No 3.jūnija līdz 6.jūnijam notiks «Danske Bank» klientu - privātpersonu apkalpošanas pāreja uz «Swedbank».

Pāreja notiks, balstoties uz «Swedbank» un «Danske Bank» noslēgto vienošanos, kuru apstiprinājušas uzraudzības iestādes.

Sestdien, 4.jūnijā, uz «Swedbank» automātiski tiks pārcelti visi attiecīgo klientu norēķinu konti, hipotekārie kredīti, patēriņa kredīti, noguldījumi un vērtspapīri.

«Danske Bank» izsniegtās norēķinu kartes šiem klientiem pārtrauks darboties 3.jūnijā plkst.17, savukārt piekļuve «Danske Bank» internetbankai tiks pārtraukta 3.jūnijā plkst.23.59. Līdz ar pakalpojumu pārcelšanas darbiem 4.jūnijā būs ierobežota piekļuve finansēšanas sadaļām «Swedbank» internetbankā, savukārt «Swedbank» filiāles šajā dienā no plkst.14 līdz 18 darbosies informatīvā režīmā.

Lai nodrošinātu pilnīgu un nepārtrauktu pieeju saviem kontiem, «Danske Bank» klientiem jau pirms pārejas tika sagatavotas «Swedbank» norēķinu kartes, kā arī klienti tika aicināti laikus pieslēgt «Swedbank» internetbankas pieeju.

Klientiem esošie ar «Danske Bank» noslēgtie pakalpojumu līgumi nebūs jāpārtrauc. Pēc pārejas klienti varēs izmantot «Swedbank» pakalpojumus, un pakalpojumu nosacījumos un noteikumos nekādas būtiskas izmaiņas nebūs - aizdevumu un noguldījumu procentu likmes nemainīsies.

Visi «Danske Bank» klienti, kuru līgumi tiks pārnesti uz «Swedbank», saņems individuālas vēstules par pārceltajiem pakalpojumiem «Swedbank».

Apkalpošanas pāreja ietekmēs aptuveni 5500 privātos «Danske Bank» klientus Latvijā. Pārceļamo kredītu portfeļa apmērs Latvijā ir 108 miljoni eiro.

Jau ziņots, ka «Danske Bank» un «Swedbank» pagājušajā gadā parakstīja līgumu par «Danske Bank» privātpersonu apkalpošanas biznesa pārcelšanu uz «Swedbank» Latvijā un Lietuvā.

«Danske Bank» Latvijā koncentrējas uz biznesa klientu un ar šiem klientiem saistītu privātpersonu apkalpošanu, savukārt pārējo privātpersonu apkalpošana kopš 2015.gada janvāra noteikta kā ārpus pamatdarbības esoša.

Šogad pirmajā ceturksnī «Danske Bank» Latvijā no savas pamatdarbības, proti, no biznesa klientu un ar tiem saistītu privātpersonu apkalpošanas, guvusi peļņu pirms uzkrājumiem kredītu vērtības samazinājumam 0,92 miljonu eiro apmērā. Tīrā peļņa pirmajā ceturksnī sasniedza 0,91 miljonu eiro.

«Swedbank» ir pēc aktīviem un klientu skaita lielākā banka Latvijā.

«Swedbank» peļņa Latvijā pirmajā ceturksnī bija 28 miljoni eiro.

Uz augšu