Nākamnedēļ paziņos «Spēlmaņu Nakts» nominantus

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Trešdien, 15.jūnijā plkst. 12:00 Latvijas Nacionālā teātra Baltajā zālē tiks paziņoti Gada balvas teātrī - «Spēlmaņu Nakts» 2015/2016 sezonas nominanti, portālam «Apollo» vēsta Latvijas teātra darbinieku savienība.

Konferences laikā tiks demonstrēts video mākslinieces Linda Ģībietes veidots video materiāls, kurā sabiedrībā zināmi aktieri no dažādiem teātriem nosauks šī gada «Spēlmaņu nakts» balvu pretendentus 17 kategorijās. Sezonas jauniestudējumus noskatījās, izvērtēja un nominantus izvirzīs žūrijas komisija 5 cilvēku sastāvā:

  • Teātra kritiķe Maija Uzula – Petrovska (žūrijas priekšsēdētāja);
  • Teātra kritiķe Mārīte Gulbe;
  • Teātra kritiķe Silvija Radzobe;
  • Teātra kritiķe Līga Ulberte;
  • Teātra kritiķis, laikraksta «Diena» žurnālists Atis Rozentāls.

Kategorijās «Gada sasniegums baleta mākslā» un «Gada sasniegums laikmetīgajā dejā» nominantus izvirza Latvijas Profesionālā baleta asociācija un Latvijas profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija, bet kategorijā «Gada sasniegums oriģināldramaturģijā (teksts, luga vai scenārijs)» nominantus izvirza Spēlmaņu nakts žūrijas komisija sadarbībā ar Latvijas Dramaturgu Ģildi.

Pasākuma klātesošie varēs tikties ar žūrijas komisiju un teātru pārstāvjiem, kā arī tiks iepazīstināti ar «Spēlmaņu nakts 2015/2016» noslēguma ceremonijas veidotājiem un plānotajām «Spēlmaņu nakts» aktivitātēm.

«Spēlmaņu nakts 2015/2016» laureātu apbalvošanas ceremonija notiks 23.novembrī Dailes teātrī un to, kā ierasts tiešraidē translēs LTV1 un LR1.

Uz augšu