Čakša nosauc, kam plāno pievērst īpašu uzmanību ministres amatā

FOTO: Austra Helēna Žaggere/LETA

Veselības ministra amata kandidāte Anda Čakša apstiprināšanas gadījumā plāno pievērst īpašu uzmanību onkoloģijas pacientiem, kā arī mātes un bērna veselībai.

Viņa piebilda, ka prioritātes veselības nozarē ir definētas valdības rīcības plānā.

Vaicāta par veselības sistēmas jaunā finansēšanas modeļa sagatavošanas termiņa ievērošanu, Čakša norādīja, ka būs lietas, kuru ieviešanas termiņš būs jāpārskata.

Taujāta par lietām, kas tiks darīts citādi, nekā tās veica bijušais veselības ministrs Guntis Belēvičs, Čakša atbildēja, ka plāno aicināt «pie viena galda visu nozari», lai izdiskutētu problēmas un ļoti skaidri komunicētu par apspriežamajiem jautājumiem.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis piebilda, ka attiecībā uz komunikācijas formu Čakšai ir dota «ceļamaize, ka žurnālistu priekšā durvis nedrīkst tikt aizcirstas». Viņa izteikums sasaucas ar situāciju, kad uz «Latvijas Avīzes» žurnālistes jautājumu par saņemtajiem medicīniskajiem pakalpojumiem un rindas apiešanu Belēvičs neesot atbildējis, aizcērtot valdības sēžu zāles durvis.

Kā ziņots, ZZS šodien nolēma veselības ministra amatam oficiāli izvirzīt Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas vadītājas Čakšas kandidatūru.

Uz augšu