Kučinskis: Neuzticības izteikšana RAKUS valdes locekļiem izskatījās pēc atriebības

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Neuzticības izteikšana Rīgas austrumu klīniskās universitātes (RAKUS) valdes locekļiem Anitai Slokenbergai un Viesturam Bokai izskatījās pēc atriebības, intervijā LTV raidījumam «Rīta Panorāma» sacīja premjers Māris Kučinskis (ZZS).

«Tas tiešām izskatījās pēc atriebības. Šobrīd Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir šajā procesā un mēs gaidīsim informāciju no viņiem,» teica Kučinskis. Viņš uzsvēra, ka vispirms ir nepieciešams apstiprināt jaunu veselības ministru un tad, «ar vēsu galvu» jāizvērtē notikušais un jāpieņem lēmums.

Premjers arī norādīja, ka lēmums par neuzticības izteikšanu Slokenbergai un Bokai bijis Belēviča lēmums, bet Veselības ministrijas valsts sekretāre Solvita Zvidriņa to izpildījus. «Valsts sekretārs pie mūsu pārvaldes ir viens no komandas locekļiem. Tādi lēmumi gluži neiet nesaskaņoti,» teica Kučinskis.

Tāpat premjers uzsvēra - speciālisti nav jāsoda par, jo katrs no šiem cilvēkiem dara tik daudz, cik viņam ļauj to darīt. «Mēs neesam tik bagāta valsts, lai mētātos ar speciālistiem un cilvēkiem,» sacīja premjers.

VM, reaģējot uz demisionējošā veselības ministra Gunta Belēviča saņemtajiem veselības pakalpojumiem, iespējams, apejot rindu, piektdien izteica neuzticību RAKUS valdes priekšsēdētājai Slokenbergai un slimnīcas valdes loceklim Bokam. Savukārt premjers un veselības ministra pienākumu izpildītājs Uldis Augulis apturēja lēmuma izpildi par abu valdes locekļu atstādināšanu no amata. Tāpat piektdien no amata tika atstādināts Latvijas Onkoloģijas centra (LOC) vadītājs Viesturs Krūmiņš.

Reaģējot uz notikušo, Latvijas ārstu biedrība (LĀB) prasījusi ministru prezidentam Kučinksim izvērtēt Zvidriņas rīcību un atjaunot amatā Krūmiņu. LĀB vadītājs Pēteris Apinis norādīja, ka vēstulē premjerministram izteikts lūgums izvērtēt Zvidriņas rīcību. «Brīdī, kad ir skaidrs, ka ministrs ir sastrādājis visādas blēdības, kāpēc par vainīgo ir jāatstāj kāds cits?» pauda LĀB priekšsēdētājs, piebilstot, ka «bijis daudz kategoriskāk noskaņots, [bet] LĀB valde bija maigāk noskaņota, tāpēc lēmums ir tikai izvērtēt nevis pieprasīt uzreiz viņas demisiju».

Savukārt RAKUS Ārstniecības padome pieļauj, ka VM valsts sekretāres rīkojums par Slokenbergas un Bokas neatbilstību amatam, ir politiska izrēķināšanās. Pirmdien RAKUS Ārstniecības padome pulcējās uz ārkārtas sēdi, kurā tika pieņemts lēmums paust savu nostāju un nosūtīt vēstuli Kučinskim un veselības ministra pienākumu izpildītājam Augulim ar lūgumu atcelt VM valsts sekretāres rīkojuma izpildi par Slokenbergas un Bokas neatbilstību amatam.

Tāpat vēstīts, ka piektdien no ministra amata atkāpās Belēvičs. Viņš arī izstājās no Latvijas Zaļās partijas un pirmdien nolika Saeimas deputāta mandātu. Piektdien kļuva zināms, ka veselības ministra amatam varētu tikt virzīta Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas vadītāja Čakša.

Uz augšu