S 16.01.2021.

Orlando šāvējs plānojis uzbrukumu izklaides parkam «Walt Disney World»

FOTO: UR Living Learning, CC BY-NC-ND 2.0

Orlando geju klubā svētdien apšaudi sarīkojušais vīrietis kā vienu no sava uzbrukuma mērķiem izvērtējis arī izklaides parku «Walt Disney World», kas atrodas netālu no Orlando, ziņo Lielbritānijas medijs «Daily Mail».

Medija rīcībā esošā informācija liecina, ka Omārs Matīns kopā ar savu sievu Nūru Zahi Salmanu aprīlī apmeklējuši izklaides parku, kur Matīns varētu arī būt izvērtējis iespējas uzbrukumam.

Salmanu svētdien iztaujājusi policija.

Matēnam un Salmanai ir arī trīs gadus vecs dēls, bet šobrīd nav skaidrs, vai viņu vecāki arī bija ņēmuši līdzi uz izklaides kompleksu.

Anonīmi avoti ASV tiesībsargājošajās institūcijās «Daily Mail» pavēstījuši, ka Matīns beigās esot attecies no plāniem uzbrukt “«Walt Disney World», tā vietā izvēloties sarīkot uzbrukumu Orlando geju klubā «Pulse».

«Daily Mail» arī ziņo, ka uzbrukumu klubam «Pulse» Matīns esot ļoti rūpīgi plānojis.

Laikraksta «Orlando Sentinel» rīcībā esošā informācija liecina, ka viņš klubu apmeklējis vairāk nekā desmit reižu.

Kā ziņots, Matīna sarīkotajā apšaudē svētdien tika nogalināti 49 cilvēki, bet vēl 53 tika ievainoti. Kā vēstīja LETA, Matīns ir islāmticīgs afgāņu izcelsmes ASV pilsonis.

Nav skaidras informācijas, kas liecinātu, ka uzbrucējam būtu bijušas saites ar kādu teroristu grupējumu, un, domājams, viņš radikalizējies tiešsaistē, iedvesmojoties gan no «Islāma valsts», gan no tai konkurējošām grupām kā «Al Nusra» fronte un «Hizbollah», pirmdien informēja ASV Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) direktors Džeims Komijs.

Aktuālākās ziņas