Pk 15.01.2021.

Orlando slaktiņš: Notikumu hronoloģija

FOTO: AP/Scanpix

Svētdien notikušajā apšaudē Orlando geju klubā «Pulse» tika nogalināti 49 cilvēki, bet vēl 53 cilvēki tika ievainoti. Uzbrukumu sarīkoja Omārs Matīns – islamticīgs ASV pilsonis, kurš tika nogalināts apšaudē ar policiju.

ASV medijs CNN izveidojusi notikumu hronoloģiju - tā balstīta uz Orlando policijas, kā arī Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) un citu ASV tiesībsargājošo institūciju informāciju. Notikumu hronoloģija veidota, ziņojot par notikumiem pēc vietējā laika.

Svētdiena, plkst.2.02 – Pie Orlando geju kluba «Pulse» atskan šāvieni. Klubā tobrīd atrodas aptuveni 320 cilvēki.

Pirmie uz izsaukumu atsaucas un notikuma vietā ierodas trīs policisti. Viņi sāk apšaudi ar uzbrucēju.

Uzbrucējs dodas iekšā klubā, kur turpinās šaušana un izveidojas ķīlnieku krīze.

Notikuma vietā ieradušies jau aptuveni simts policisti.

Plkst.2.09 – Kluba «Pulse» pārstāvji sociālajā tīklā «Facebook» publicē ierakstu: «Visiem – dodieties ārā no «Pulse» un bēdziet».

Situācija ir saspringta. Policija izvērtē situāciju un gaida ierodamies papildspēkus.

Ap plkst. 2.22 – Uzbrucējs piezvana uz ārkārtas dienestu 911 un paziņo, ka viņš ir teroristiskās organizācijas «Islāma valsts» sekotājs.

Plkst.3.58 – Orlando policija sociālajā tīklā «Twitter» veic ierakstu: «Apšaude naktsklubā «Pulse». Daudz ievainoto. Netuvojoties notikuma vietai».

Ap plkst.5 – Pie kluba nograd sprādziens. Īpašo uzdevumu vienība SWAT izgāž naktskluba durvis, ļaujot no tā izkļūt aptuveni 30 cilvēkiem.

SWAT pārstāvji kluba gaitenī sastopas ar uzbrucēju. Sākas apšaude un uzbrucējs tiek nogalināts.

Plkst.5.05 – Orlando policija tviterī paziņo, ka notikuma vietā atskanējušais sprādziens esot bijusi «kontrolēta eksplozija».

Plkst.5.53 – Policija paziņo, ka uzbrucējs ir likvidēts.

Plkst.7.15 – Orlando policijas priekšnieks Džons Mina preses konferencē paziņo, ka apšaudē naktsklubā gājuši bojā vairāki desmiti cilvēku. Mina arī atklāj, ka uzbrucējs bija bruņots ar triecienšauteni un pistoli.

Plkst.10.15 – Amatpersonas paziņo, ka uzbrucējs ir identificēts kā 29 gadus vecais Floridas iedzīvotājs Omārs Matīns.

Plkst. 12.03 – Floridas štata gubernators Riks Skots veic ierakstu tviterī: «Šis ir uzbrukums mūsu cilvēkiem. Uzbrukums Orlando. Uzbrukums Floridai. Uzbrukums Amerikai. Uzbrukums ikvienam no mums». Viņš Orlando izsludina ārkārtas stāvokli.

Plkst.13 – ASV prezidents Baraks Obama Orlando notikumus nodēvē par teroraktu un naida noziegumu.

Svētdien notikušais slaktiņš ir asiņainākais šāda veida noziegums ASV mūsdienu vēsturē.

Aktuālākās ziņas