Izmeklētāji: Salabota «EgyptAir» lidmašīnas «melnā kaste»

FOTO: Reuters/Scanpix

Viena no maijā avarējušās aviobiedrības «EgyptAir» lidmašīnas «melnajām kastēm» ir salabota, otrdien pavēstīja Ēģiptes izmeklēšanas komisija. Līdz ar to vairojušās cerības, ka izmeklētājiem izdosies noskaidrot avārijas iemeslus.

Avarējušās lidmašīnas «melnās kastes» tika atrastas jau pirms divām nedēļām, tomēr tās bija pārāk smagi cietušas, lai no tām varētu iegūt informāciju par avārijas iemesliem.

Tās labošanai tika nodotas Francijas lidojumu drošības dienestam BEA.

«Francijas negadījumu izmeklēšanas laboratorija veiksmīgi salabojusi» «melno kasti», teikts izmeklēšanas komisijas paziņojumā.

«Ir veikti testi, un mēs varam būt droši, ka lidojuma parametri tikuši pienācīgi reģistrēti. Rīt turpināsies darbi pie otras «melnās kastes» remonta», norādīja komisija.

«EgyptAir» pasažieru lidmašīna «Airbus A320» ar 66 cilvēkiem izlidoja no Parīzes uz Kairu naktī uz 19.maiju un vēlāk, jau atrodoties virs Vidusjūras Ēģiptes gaisa telpā, pazuda no radaru ekrāniem.

Lidmašīnas avārijas cēlonis vēl nav noskaidrots.

Lidmašīnas «melnās kastes» ieraksta lidojuma datus un sarunas pilota kabīnē un ir būtiski svarīgas avārijas cēloņu noskaidrošanai.

Uz augšu
Back