Sv, 4.12.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Advokāts: Imantas pedofilam sodu varētu samazināt par ne vairāk kā pieciem gadiem

BNS
Advokāts: Imantas pedofilam sodu varētu samazināt par ne vairāk kā pieciem gadiem
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 4
Foto: Ieva Lūka/LETA

Ja tiktu pieņemts lēmums pārsūdzēt Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas spriedumu Imantas pedofila lietā, tad Naurim Pikšteinam piespriestais soda izciešanas termiņš varētu tikt samazināts, maksimums, par pieciem gadiem, aģentūrai BNS pastāstīja viņa advokāts Antons Drēbnieks.

Pikšteina pārstāvis gan norādīja, ka tiesa, skatot lietu apelācijas kārtībā, diezin vai piespriestu mazāku cietumsodu par 20 gadiem jeb par prokurora prasīto termiņu.

Advokāts ceturtdien ir saņēmis pilnu spriedumu un patlaban to analizē. Drēbnieks sacīja, ka viņa pienākums ir sagatavot apelāciju, bet lēmums par to, vai spriedumu pārsūdzēt, ir jāpieņem Pikšteinam. «Puisis ir pieskaitāms, lai viņš pats lemj,» sacīja advokāts, piebilstot, ka viņam nav tiesību iesniegt apelāciju bez Pikšteina ziņas.

Savukārt vīrieša radinieces ir vērsušās pie Drēbnieka ar iebildumiem, ka Pikšteins notiesāts nepamatoti un viņš neko no inkriminētā nav darījis. Viņas apsver iespēju lietai piesaistīt citu advokātu.

Drēbnieks ar Pikšteinu par šiem apstākļiem ir sazinājies, nosūtot vēstuli uz cietumu. Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas spriedumu var pārsūdzēt desmit dienu laikā no pilna sprieduma saņemšanas dienas – 30.jūnija.

Jau ziņots, ka tā dēvētajam Imantas pedofilam tiesa 22.jūnijā piesprieda brīvības atņemšanu uz 25 gadiem, ar probācijas uzraudzību uz trim gadiem, kā arī lēma par morālo kompensāciju piedziņu septiņu cietušo labā par kopējo summu 67 000 eiro.

Prokurors viņam sākotnēji prasījis piespriest 20 gadu ilgu cietumsodu, bet advokāts lūdzis sodu samazināt par trim gadiem.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka pērn augustā policija aizturēja 20 gadus vecu vīrieti par smagiem dzimumnoziegumiem pret mazgadīgām meitenēm daudzdzīvokļu namu kāpņutelpās Imantā un Zasulaukā.

Ar kriminālprocesa ietvaros veiktās ekspertīzes slēdzienu aizdomās turētais vīrietis ir atzīts par pieskaitāmu. Viņš sadarbojies ar izmeklēšanu un sniedzis liecības par izdarītajiem noziegumiem.

Lietā figurē sešas nozieguma epizodes, no kurām vienā bijušas iesaistītas divas mazgadīgas meitenes.

Pikšteins savu vainu atzina un izdarīto nožēloja.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu