Sv, 4.12.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Advokāts: Ir pamats sprieduma pārsūdzēšanai tā dēvētajā Imantas pedofila lietā

LETA
Advokāts: Ir pamats sprieduma pārsūdzēšanai tā dēvētajā Imantas pedofila lietā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 14
Foto: Ieva Lūka/LETA

Par seksuāliem noziegumiem pret mazgadīgām meitenēm apsūdzētā tā dēvētā Imantas pedofila aizstāvis Antons Drēbnieks ir iepazinies ar motivēto Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas spriedumu un uzskata, ka ir pamats tā pārsūdzēšanai.

Sarunā ar aģentūru LETA advokāts paskaidroja, ka ir pamats pārsūdzēt galvenokārt soda bardzības dēļ. Drēbnieks norādīja, ka spriedumā nav izgaismots tas, ka apsūdzētais ne tikai sadarbojies ar tiesu, bet arī sadarbojies visu pirmstiesas izmeklēšanas laiku, kā arī bijis konsekvents savās liecībās visā procesa gaitā. Turklāt, kā pauda advokāts, nav bijuši vainu pastiprinoši apstākļi.

Pēc Drēbnieka domām, pastāv divi varianti - vai nu, pārsūdzot spriedumu, apelācijas tiesa atstās spēkā pašreizējo spriedumu, vai sods tiks samazināts vismaz par pieciem gadiem, proti, līdz prokurora debatēs lūgtajiem 20 gadiem. «Nekas nav zaudēts,» izteicās advokāts. Viņš pieļāva, ka arī apsūdzētais Nauris Pikšteins varētu saņemt spriedumu tuvākajās dienās.

Tāpat Drēbnieks pastāstīja, ka apsūdzētā radinieces ieradās pie viņa, lūdzot mainīt aizstāvību. No sava klienta viņš pagaidām šādus pieprasījumus nav saņēmis.

Kā ziņots, apsūdzētais atzīts par vainīgu visās inkriminētajās epizodēs. Viņam noteikta probācija uz trīs gadiem. Vēl tiesa par labu cietušajiem arī noteica kompensāciju piedziņu kopumā par 67 000 eiro, kā arī par labu valstij no viņa piedzenami vairāk nekā 6000 eiro.

Savukārt prokurors apsūdzētajam debatēs prasījis piespriest 20 gadu cietumsodu. Apsūdzētais savu vainu atzinis visās apsūdzībā izvirzītajās epizodēs un ļoti nožēlojis.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina, vīrietis apsūdzēts par vardarbīgu dzimumtieksmju apmierināšanu pretdabiskā veidā ar mazgadīgām personām, lietojot vardarbību, draudus, kā arī izmantojot šo personu bezpalīdzības stāvokli. Tāpat apsūdzētais saukts pie kriminālatbildības par netiklu darbību izdarīšanu ar mazgadīgo.

Jau ziņots, ka 2015.gada augustā policija aizturēja 20 gadus vecu vīrieti par smagiem dzimumnoziegumiem pret mazgadīgām meitenēm daudzdzīvokļu namu kāpņutelpās Imantā un Zasulaukā.

Ekspertīzes slēdziens liecina, ka vīrietis ir atzīts par pieskaitāmu un apzinājās savu rīcību. Viņš sadarbojies ar izmeklēšanu un sniedzis liecības par izdarītajiem noziegumiem.

Kopš 2014.gada pavasara policija izvērsa plašus pasākumus, lai notvertu personu, kas Imantas mikrorajonā seksuāli izmantoja mazgadīgas meitenes. Tobrīd bija zināms, ka kopumā no janvāra līdz oktobrim Imantas mikrorajona apkaimē tika izdarīti četri uzbrukumi pret piecām meitenēm.

Noziegumus vienoja tas, ka tie pastrādāti dzīvojamajās mājās, kurās ir lifts. Tieši liftos vīrietis izdarījis savus noziegumus. Policija uzskata, ka vīrietis savus upurus izsekojis, pirms tam tos novērojot bērnu laukumos. Sākotnēji uzbrukumi veikti vakaros, bet pēdējais noziegums noticis jau dienas laikā, kad uz ielām ir daudz cilvēku.

2015.gada augustā vairāk nekā gadu meklētais Imantas pedofils tika aizturēts. 2015.gada pavasarī šī persona tika aizturēta par sīku zādzību no lielveikala, tomēr atbrīvota. Puisim bija paņemts DNS paraugs, taču tobrīd likumsargiem nebija aizdomu, ka viņš varētu būt saistīts ar seksuālajiem noziegumiem Imantā. Ņemot vērā, ka lielveikala zādzībai nebija prioritārs statuss, DNS ekspertīzes ilga vairākus mēnešus. Tomēr vasaras otrajā pusē izmeklētājiem radās aizdomas, ka šī persona ir meklētais Imantas pedofils, ko apstiprināja arī saņemtie DNS analīžu rezultāti.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu