Pēc apvērsuma Turcijā darbu zaudē 15 000 izglītības sistēmas darbinieki

FOTO: Reuters/Scanpix

Turcija joprojām turpina izjust sekas no pagājušās nedēļas nogalē notikušā apvērsuma mēģinājuma. Tiek ziņots, ka bez darba palikuši vismaz 15 000 izglītības sistēmas darbinieku. 

«The Independent» otrdien raksta, ka Turcija atlaidusi no darba vismaz 15 000 izglītības sistēmas darbinieku, un tas noticis piektdienas vakarā notikušā apvērsuma dēļ.

Valdība Turcijā likusi atkāpties no amatiem valsts un privāto augstskolu dekāniem, ziņo Turcijas medijs «TRT Haber».

«15 200 valsts darbinieku atcelti no amata, un pret viņiem sākta izmeklēšana,» teikts Turcijas Izglītības ministrijas izplatītajā paziņojumā.

Tikmēr valsts mediji ziņo, ka Augstākās izglītības padome pieprasījusi 1577 universitāšu dekānu atkāpšanos.

Tas attiecas gan uz valsts, gan privātajām universitātēm.

Savukārt aģentūra «Anadolu» vēsta, ka no pienākumu pildīšanas atstādināti 399 Ģimenes un sociālās politikas ministrijas darbinieki.

Vienlaikus Turcijas raidorganizāciju uzraugs atsaucis 24 radiostaciju un televīzijas kanālu licences, apsūdzot tos saistībā ar trimdā ASV dzīvojošā islāmistu sludinātāja Fetullas Gilena kustību.

Turcijas varasiestādes apgalvo, ka tieši Gilens esot puča galvenais organizators.

Pēdējo dienu laikā Turcijā jau bloķētas aptuveni 20 tīmekļa ziņu vietnes.

Jau iepriekš otrdien kļuva zināms, ka pēc apvērsuma mēģinājuma apspiešanas amatu Turcijas premjerministra birojā zaudējuši 257 cilvēki, bet 492 atlaisti Turcijas augstākajā valdības reliģisko lietu institūcijā.

Tūkstošiem citu cilvēku atstādināti no amata policijā, armijā, Finanšu ministrijā un citās valsts iestādēs.

Uz augšu