Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Par labu «Revertai» no Kargina un Krasovicka piedzen vairāk nekā divus miljonus eiro

FOTO: Foto:Ieva Čīka/LETA

Augstākās tiesas (AT) Civillietu tiesu palāta šodien par labu AS «Reverta» no kādreizējiem «Parex bankas» īpašniekiem un valdes locekļiem Valērija Kargina un Viktora Krasovicka piedzina vairāk nekā divus miljonus eiro.

Kā aģentūru LETA informēja AT preses sekretāre Baiba Kataja, līdz ar to «Revertas» prasība pret Karginu un Krasovicki par parāda piedziņu tika apmierināta, bet viņu pretprasība par 2010.gada 5.oktobra lēmumu-paziņojumu atzīšanu par spēkā neesošiem tika noraidīta.

AT noteica no Kargina piedzīt pamatparādu 2 078 304 eiro un nokavējuma procentus 373 753 eiro apmērā, kā arī tiesāšanās izdevumus valsts nodevas samaksai 4413 eiro un ar lietas vešanu saistītos izdevumus advokāta palīdzības samaksai 15 617 eiro apmērā. Tāpat tiesa noteica «Revertai» tiesības līdz sprieduma izpildei saņemt no Kargina 6% gadā no pamatparāda summas.

Savukārt no Krasovicka AT par labu «Revertai» noteica piedzīt pamatparādu 596 027 eiro un nokavējuma procentus 107 186 eiro, kā arī tiesāšanās izdevumus valsts nodevas samaksai 3518 eiro un ar lietas vešanu saistītos izdevumus advokāta palīdzības samaksai 4638 eiro apmērā. Arī šajā gadījumā tiesa noteica «Revertai» tiesības līdz sprieduma izpildei saņemt no Krasovicka 6% gadā no pamatparāda summas.

Spriedumu var pārsūdzēt kasācijas kārtībā 30 dienu laikā no pilna sprieduma pieejamības.

Šajā lietā 2014.gada sākumā Rīgas apgabaltiesa apmierināja «Revertas» prasību, no abiem piedzenot vairākus miljonus eiro par bankai neatmaksātajiem kredītiem. Tāpat toreiz Kargina un Krasovicka pretprasība tika noraidīta.

Kā ziņots, konkrētajā lietā parāds ir izveidojies, neatmaksājot bankā ņemtos kredītus. «Reverta» lietā iesniedza prasības precizējumus saistībā ar procentu pieaugumu. Tādējādi šajā izdalītajā parāda piedziņas tiesas lietā «Revertas» prasības kopējais apmērs ir 4 156 609 eiro pret Karginu un 1 617 337 dolāri - aptuveni 1 150 631 eiro - pret Krasovicki, kas kopā ir aptuveni 5,3 miljoni eiro.

Kā ziņots, 2012.gadā Rīgas apgabaltiesa «Revertas» prasību pret Karginu un Krasovicki sadalīja trīs tiesvedībās. No pamata procesa atsevišķā tiesvedībā tika izdalīta viena lieta par zaudējumu atlīdzināšanu atbilstoši ieguldījuma līgumam, kas savulaik tika slēgts starp akcionāriem un valsti par akciju atsavināšanu, un otra lieta par jau minēto parāda piedziņu, kas izveidojies saistībā ar neatmaksātiem kredītiem.

Pamatlietā «Reverta» vēlas piedzīt zaudējumu atlīdzību 60 974 775 latu (86 759 288,5 eiro) apmērā un priekšā stāvošo zaudējumu 1 757 601 lata (2 500 841 eiro) apmērā nodrošināšanu, apķīlājot abiem noguldījuma kontos «Parex bankā» esošos naudas līdzekļus. Kā ziņots, šī lieta tagad atrodas AT Civillietu tiesu palātā, jo spriedumu pārsūdzēja abas puses.

Kā ziņots, valsts bankas kapitāldaļas no Kargina un Krasovicka pārņēma 2008.gada 5.decembrī.