Turcijas premjers: Vēršanās pret puča atbalstītājiem «nav galā»

FOTO: AFP/Scanpix

Turcijas varasiestāžu vēršanās pret nesenā puča atbalstītājiem nebūt «nav galā», trešdien brīdināja premjerministrs Binali Jildirims.

«Izmeklēšana turpinās. Ir cilvēki, kas tiek meklēti. Var būt jaunas aizturēšanas, aresti, apcietināšanas,» telekanālam «Sky News» atzina premjers. «Process vēl nav galā.»

Varasiestādes ir apņēmības pilnas panākt trimdā ASV mītošā garīdznieka Fetullas Gilena izdošanu, kurš atbilstoši Ankaras pārliecībai vainojams puča organizēšanā, sacīja Jildirims.

«Mēs ar viņiem esam dalījušies ar visām detaļām, un no šī brīža šis uzdevums gulstas uz ASV valdības pleciem,» norādīja premjers.

Arvien aktīvāk izskan aicinājumi atjaunot nāvessodu apvērsuma dalībniekiem, un valdība šos aicinājumus nevar ignorēt, skaidroja premjers.

«Tā ir vienīgā balss, ko mēs dzirdam visos laukumos. Turcija ir demokrātiska valsts, pie mums valda demokrātija, un ir nācijas prasības.»

«Mēs nevaram to ignorēt,» viņš norādīja.

Turcijā pirmstiesas apcietinājumā par saistību ar puču ievietoti vairāk nekā 9000 cilvēku.

15. un 16.jūlijā Turcijā notika militārā apvērsuma mēģinājums, kas gan cieta neveiksmi. Kaut arī puča gaitā dumpinieki Ankarā, Stambulā un citās pilsētās sagrāba vairākus stratēģiski svarīgus objektus, varu valstī izdevās noturēt līdzšinējam prezidentam un valdībai.

Uz augšu