Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Britu bibliotēka rīkos Harijam Poteram veltītu izstādi

FOTO: Scanpix

Nākamgad Britu bibliotēkā par godu Harija Potera pirmās grāmatas izdošanas 20.gadadienai tiks atklāta izstāde.

Izstādē varēs apskatīt materiālus no autores Dž.K.Roulingas arhīviem, vairākas buršanās grāmatas un iegūt informāciju par Filozofu akmens izcelšanos.

Izstāde notiks no 2017.gada 20.oktobra līdz 2018.gada 28.februārim.

«Mums ir prieks sadarboties ar Dž.K.Roulingu un [grāmatu izdevniecību] «Bloomsbury»,» atzina bibliotēkas pārzinis Džeimijs Endrūss.

Viņš piebilda, ka izstādes mērķis ir «iedvesmot fanus, izmatojot pašas Britu bibliotēkas kolekciju maģiju».

«Mēs (Britu bibliotēka) esam īstā vieta šai izstādei - mēs esam stāstu mājvieta, mums blakus ir Kingskrosas stacija ar peronu deviņi un trīs ceturtdaļas un mums ir viena no lielākajām maģijas vēstures grāmatu kolekcijām,» bibliotēkas kultūras un izglītības nodaļas vadītājs Endrūss atklāja BBC. «Tā ir diezgan nesatricināma kombinācija.»

Biļetes uz izstādi būs iespējams iegādāties no 2017.gada pavasara.

Roulingas slavenās grāmatu sērijas pirmā grāmata «Harijs Poters un Filozofu akmens» pirmo reizi tika publicēta 1997.gadā.

Pēc tam tika sarakstīti vēl seši Harija Potera romāni un pēc grāmatu motīviem tika uzņemta arī filmu sērija.

Pašlaik Londonā, Vestendā, uzvesta luga «Harijs Poters un nolādētais bērns».

Iepriekšējā mēnesī publicētā luga kļuvusi par šīs desmitgades visātrāk pārdoto grāmatu Lielbritānijā. Tikai pirmajās trijās tirgošanas dienās tika pārdots vairāk nekā 680 000 eksemplāru.

Redaktors iesaka