Pk 4.12.2020.

Foto: Lucavsalā sākusies ballīte - festivāls «Kubana»!

FOTO: Kaspars Meinerts

No 11. līdz 14.augustam Lucavsalā notiks mūzikas festivāls «Kubana», kurā uzstāsies arī grupas «Guano Apes», «NOFX» un «Enter Shikari», aģentūru LETA informēja festivāla pārstāvis Levs Berezins.

11.augustā «Kubanā» uzstājās grupas, kuras uzskatāmas par festivāla leģendām, to vidū jau minētās «NOFX» un «Enter Shikari», kā arī grupa «The Subways», informēja Berezins.

Zināmi arī daži no izpildītājiem, kuri kāps uz skatuves pārējās dienās līdz 14.augustam. Tās būs grupa «Garbage», vācu roka grandi «Guano Apes», meksikāņu grupa «Molotov» un grupas «Marky Ramone's Blitzkrieg», kā arī «The 69 Eyes», «Nashville Pussy», «Eskimo Callboy», «Brutto&Lyapis» un «Vopli Vidoplyasova».

Kā norāda Berezins, festivālam ir sena tradīcija īpašā viesa kārtā aicināt kādu pazīstamu izpildītāju no «agrās bērnības». Un šogad tas ir Gruzijas Tautas mākslinieks Vahtangs Kikabidze.

Viņš arī informē, ka festivālā tiks izvietotas vairākas skatuves, telšu pilsētiņa, ēdināšanas zona, autogrāfu telts, izklaides vietas un pludmale.

Biļetes uz pasākumu ir iegādājamas mājaslapā «www.bilesuserviss.lv». Biļetes cena festivālā atklāšanas dienā ir 14,99 eiro.

Jau ziņots, ka pagājušajā gadā pasākums «Kubana» no Kaļiņingradas apgabala tika pārcelts uz Rīgu «force majeure» apstākļos. Par festivāla mājvietu tika izraudzīta Lucavsala, un pasākums pulcēja ap 15 000 cilvēku, tostarp 6000 bijuši viesi no Krievijas.

Tomēr festivāls Rīgā tika aizvadīts ar zaudējumiem, pēc tā norises paziņoja pasākuma organizētājs Iļja Ostrovskis. «Mēs esam cietuši lielus zaudējumus, par to nav jautājumu. Bet tas jau bija skaidrs iepriekš. [Zaudējumi] mērāmi vairākos simtos tūkstošos dolāru. Jāsaprot, ka šogad festivāla budžets būtībā tika pārtērēts vismaz pusotru reizi. Mēs daudz ieguldījām festivāla organizēšanā Kaļiņingradā, kaut ko no turienes, protams, varēja izglābt, bet ne visu. Daudz kur mums bija divkārtēji izdevumi,» toreiz skaidroja Ostrovskis.

Daļa iedzīvotāju sūdzējās par festivāla radīto troksni. Festivāla pirmajā naktī Rīgas Pašvaldības policijā tika saņemtas 60 sūdzības par paaugstinātu trokšņa līmeni un naktsmiera traucēšanu. Cilvēki aktīvi sūdzējās arī sociālajos tīklos, novēroja aģentūra LETA. Daļa sūdzību tika adresētas Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam, norādot, ka viņš ir atbildīgs «par neizgulējušos cilvēku pieļautajām kļūdām un veselības problēmām», un skaidrojot, ka doma sarīkot šādu pasākumu pilsētas centrā nav bijusi saprātīga. Troksnis traucējis iedzīvotāju mieru dažādās apkaimēs, tostarp Mārupē un Ziepniekkalnā.

Ušakovs iepriekš solīja, ka pašvaldība spriedīs par troksni ierobežojošiem risinājumiem Lucavsalā turpmāko pasākumu laikā.

Lai mazinātu iedzīvotāju neapmierinātību ar Lucavsalā notiekošā festivāla «Kubana» troksni, šogad tiks mainīts skatuves novietojums, kā arī izmantota mazāk jaudīga aparatūra, aģentūrai LETA atklāja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāvis Uģis Vidauskis. Ņemot vērā pērn festivāla laikā saņemtās iedzīvotāju sūdzības par pārlieku skaļo mūziku, šogad būs nedaudz mainīts skatuves novietojums un atskaņošanas aparatūra vairs nebūšot tik jaudīga. Tāpat organizatori ir apņēmušies nakts stundās jo īpaši sekot līdzi mūzikas skaļumam.

Vienlaikus gan Vidauskis uzsvēra, ka tas negarantē, ka neviens neko nedzirdēs un ir jāņem vērā, ka vasara ir pasākumu, festivālu un koncertu laiks, un ir pilnīgi skaidrs, ka tie nevar noritēt pilnīgā klusumā. Pašvaldība gan kopā ar koncerta organizatoriem darīšot visu, lai pilsētnieku neapmierinātība būtu pēc iespējas mazāka.

Festivāla «Kubana» vēsture aizsākusies 2009.gadā Krievijā. Šogad festivāls svinēs savu astoto gadadienu. Pirmais festivāls pirms astoņiem gadiem norisinājās nelielā ciemā Melnās jūras krastā, dažu gadu laikā tas ir izaudzis par vērā ņemamu mūzikas notikumu, ik gadu pulcējot simtiem tūkstošu viesu no Krievijas un Eiropas valstīm. Līdz šim festivālā uzstājušies tādi pasaulslavenie kolektīvi kā «System of a Down», «The Offspring», «The Prodigy», «Mumiy Troll», «Prāta vētra» un citi.

Redaktors iesaka