Prezidents: Antoņenko panākumi ir nozīmīgs ieguldījums Latvijas vārda un tās kultūras atpazīstamības veicināšanā

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Operdziedātāja Aleksandra Antoņenko starptautiskie panākumi ir ļoti nozīmīgs ieguldījums Latvijas vārda un kultūras atpazīstamības veicināšanā ārpus mūsu valsts, uzskata Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Kā aģentūru LETA informēja prezidenta Preses dienestā, Vējonis par nopelniem kultūrā, spilgtu māksliniecisko veikumu un izciliem sasniegumiem operas mākslā šodien pasniedza Triju Zvaigžņu ordeni operdziedātājam Antoņenko. Māksliniekam pasniegta ordeņa III šķira, ieceļot viņu par Triju Zvaigžņu ordeņa komandieri.

Pasniedzot apbalvojumu, prezidents augstu novērtēja Antoņenko starptautiskos panākumus, kas esot ļoti nozīmīgs ieguldījums Latvijas vārda un tās kultūras atpazīstamības veicināšanā ārpus mūsu valsts.

Ordeņu kapituls apbalvojumu Aleksandram Antoņenko piešķīra šī gada 7.aprīlī.

Kā liecina Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) sniegtā informācija, Antoņenko 1998.gadā absolvējis Jāzepa Mediņa Mūzikas koledžu, kur mācījies pūšaminstrumentu spēli un apguvis dziedāšanu pie Margaritas Gruzdevas. Antoņenko studējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Vokālajā nodaļā Arvīda Lustes klasē.

Savukārt 1997.gadā Antoņenko sācis dziedāt Latvijas Nacionālās operas korī, bet 1998.gadā debitējis ar Oberto lomu Hendeļa operā «Alčīna». Viņš ir saņēmis «Lielo mūzikas balvu 2003» par vokālo sniegumu operu izrādēs un Verdi Rekviēmā.

Norādīts, ka 2004./2005.gada sezonā Antoņenko kļuvis par starptautiski atzītāko Latvijas tenoru, kuru angažē lielākie pasaules operteātri. Kopš 2004.gada rudens viņš dzied Diseldorfas «Deutsche Oper am Rhein», Berlīnes un Grācas operā, Drēzdenes «Semperoper», Oslo un Stokholmas karaliskajās operās, Londonas Koventgārdena operā, Montekarlo operā, Vīnes Valsts operā, kā arī Ženēvas, Drēzdenes un Diseldorfas operā un Zalcburgas festivālā.

Antoņenko 2009.gadā ar lieliem panākumiem debitēja Metropolitēna operā Prinča lomā «Nārā».

Savukārt 2011.gadā Antoņenko ar Rikardo Muti un Čikāgas simfonisko orķestri dziedāja titullomu «Otello» Parīzes operā, Koventgārdena operā viņš dziedāja Luidži «Apmetņa» jauniestudējumā, kā arī Stokholmā piedalījās Kristofa Loja iestudētajā «Meitenē no Rietumiem». Gadu vēlāk Antoņenko ar lieliem panākumiem dziedāja Otello lomu Londonas Koventgārdena operā.

Uz augšu