C, 30.11.2023.

Bijušais SAB Izlūkošanas daļas priekšnieks strādā par privātdetektīvu

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Potatojunkie, CC BY-NC-ND 2.0

Bijušais Satversmes aizsardzības biroja (SAB) Izlūkošanas daļas priekšnieks Aigars Bors kļuvis par privātdetektīvu, noskaidroja aģentūra LETA.

Valsts policijas mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka Boram detektīva sertifikāts izsniegts šogad 1.jūlijā un tas derīgs līdz 2021.gadam. LETA jau vēstīja, ka 3.augustā pieņemts lēmums, ka AS «Latvijas Valsts meži» pirks privātdetektīva Bora pakalpojumus par teju 42 000 eiro. Kā LETA informēja uzņēmumā, pakalpojums varētu attiekties uz nelegālu izciršanu valsts mežos. Lai gan šādus gadījumus izmeklē Valsts policija, tomēr dažkārt praksē tiekot piesaistīti arī detektīvi.

Potenciālajiem privātdetektīva pakalpojuma saņēmējiem gan būtu grūti sameklēt privātdetektīvu Boru, jo internetā nav atrodama nekāda informācija. Arī Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā pieejamā paziņojumā par «Latvijas Valsts mežu» noslēgto līgumu ar Boru minēta vien kāda adrese Rīgā, Upeņu ielā, taču tālruņa numurs vai pat e-pasta adrese nav norādīta.

Bora vārds vairākkārt minēts publiskajā telpā.

LETA arhīvs liecina, ka 2010.gada nogalē Ģenerālprokuratūrā ir sākta pārbaude saistībā ar Saeimas Nacionālās drošības komisijas nosūtīto vēstuli, kurā deputāti lūdza izvērtēt situāciju SAB. SAB darba izvērtēšanas jautājums aktualizējās pēc informācijas izskanēšanas, ka augsta SAB amatpersona - Izlūkošanas pārvaldes priekšnieks Bors -, iespējams, saistīta ar uzņēmēju Arti Hartmani, pret kuru Valsts ieņēmumu dienests sāka kriminālprocesu par varbūtējo izvairīšanos no nodokļu nomaksas.

2011.gadā Hartmanis intervijā laikrakstam «Neatkarīgā» atzina, ka viņam Bora dēļ ir bijušas vienas vienīgas nepatikšanas.

Savukārt SAB noraidīja medijos paustos apgalvojumus, ka SAB amatpersona būtu saistīta ar naudas atmazgāšanu. Kā aģentūrai LETA 2010.gadā apgalvoja SAB preses sekretāre Baiba Rāta-Saliņa, mediju uzmanība par it kā prettiesisku SAB amatpersonas rīcību balstīta uz vairāk nekā četrus gadus senu informāciju, kas papildināta ar žurnālistu pieņēmumiem un subjektīvām interpretācijām.

Portāls «pietiek.com» rakstīja, ka 2010.gada nogalē prokuratūra sniegusi atbildi Nacionālās drošības komisijai saistībā ar pārbaudi SAB. Prokuratūras nosūtītā atbilde komisijai bija slepena, tomēr portālam kļuvis zināms, ka speciāla izmeklēšana netikšot sākta.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu