Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Latvijas Nacionālā opera un balets jauno sezonu sāks ar Galā koncertu

FOTO: Publicitātes foto

Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB) savu jauno sezonu sāks 8.septembrī ar Galā koncertu, kurā piedalīsies gan pašmāju operas un baleta solisti, gan izcili viessolisti, kā arī Latvijas Nacionālā baleta mākslinieki, Latvijas Nacionālās operas koris un orķestris.

Skatītājiem būs iespēja atskatīties uz iepriekšējo sezonu izcilākajām virsotnēm, kā arī gūt ieskatu jaunās sezonas iestudējumos, informēja LNOB sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile.

Koncerta pirmajā daļā skatuve būs atvēlēta Latvijas Nacionālajam baletam. Šovasar starptautiskos konkursos Seulā, Rīgā un Stambulā dejotāji Jolanta Lubēja, Annija Kopštāle, Jūlija Brauere un Kārlis Cīrulis guva izcilus panākumus. Galā koncertā viņi dejos variācijas, ar kurām guva godalgotās vietas. Savukārt japāņu viessolisti Asami Nakašimu un Juja Omaki skatītājus priecēs ar «pas-de-deux» no baleta «Korsārs», kas aprīlī Slovēnijas Nacionālajā baletā Mariborā piedzīvoja pirmizrādi Aivara Leimaņa iestudējumā. Tāpat Latvijas Nacionālais balets ļaus ieskatīties pēdējo sezonu iestudējumos «Raimonda», «Bolero...» un «Neiepazītās teritorijas».

Koncerta otrā daļa pilnībā būs veltīta opermākslai, un tajā skatītājiem tiks dota iespēja iepazīt visus četrus 2016./2017.gada sezonas jauniestudējumus - Šarla Guno operu «Fausts», Pētera Čaikovska operu «Jevgeņijs Oņegins», Žorža Bizē operu «Karmena» un Riharda Vāgnera operu «Tanheizers». Koncertā dziedās viessolisti Liene Kinča, Margarita Vilsone, Andreass Bauers un Valdis Jansons, kā arī Latvijas Nacionālās operas solisti Ilona Bagele, Laura Grecka, Inga Šļubovska-Kancēviča, Laura Teivāne, Jānis Apeinis, Raimonds Bramanis, Mihails Čuļpajevs, Kalvis Kalniņš, Rihards Mačanovskis un Latvijas Nacionālās operas koris.

Koncertu diriģēs Mārtiņš Ozoliņš, Jānis Liepiņš, Normunds Vaicis un Andris Veismanis. Radošajā komandā strādā režisore Elita Bukovska, video māksliniece Zane Zelmene, gaismu mākslinieki Sandra Bermaka un Kārlis Kaupužs, skatuves iekārtojuma autors - Andris Freibergs.

Plašāk par jaunās sezonas notikumiem LNOB informēs preses konferencē, kas notiks 2.septembrī plkst.14.30. Par sezonas jaunumiem informēs LNOB valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš, «Lattelecom» valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis, Latvijas Nacionālās operas galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš un Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis.

Redaktors iesaka