O 20.10.2020.

Foto: Atjaunotā Raiņa un Aspazijas vasarnīca Jūrmalā

FOTO: Jānis Škapars/Apollo

Piektdien, 26.augustā Majoros tika atklāta atjaunotā Raiņa un Aspazijas vasarnīca.

Raiņa un Aspazijas vasarnīca ir muzejs, kas veltīts divām izcilām personībām latviešu kultūrā. Vasarnīcu Majoros Rainis nopirka 1926.gada rudenī. No 1927.gada līdz 1929.gadam tā bija dzejnieku darba un vasaras atpūtas vieta.

Dzīves telpas ārkārtīgā pieticība un vienkāršība pretstatā abu dzejnieku gara telpas plašumam bija dizaina koncepcijas pamatā, stāstīja māksliniece Ingūna Elere.

Jaunās ekspozīcijas, kuru veidojuši muzeja speciālisti sadarbībā dizaina biroju «H2E», nosaukums ir gluži vienkāršs - «Es un tu». Tā veltīta Raiņa un Aspazijas mīlestībai un daiļrades virsotnēm, ko atklāj viņu kopdzīves mezglpunkti un daiļrades process - nozīmīgākie darbi. Ekspozīcija sākas ar dzejnieku iepazīšanos un noslēdzas ar Raiņa nāvi.

Raiņa un Aspazijas vasarnīcas atjaunošanu un piemērošanu muzeja funkciju veikšanai realizēja valsts akciju sabiedrība «Valsts nekustamie īpašumi» sadarbībā ar Memoriālo muzeju apvienību Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta programmā. Projekta laikā veikta gan muzeju ēku, gan dzejnieku kolekcijas vēsturisko priekšmetu restaurācija un jaunu ekspozīciju izveide.

Raiņa un Aspazijas vasarnīca tiks atklāta 26.augustā plkst.15, bet apmeklētājiem muzejs būs atvērts no 27.augusta.